Зеленський і прем'єрка Ісландії зустрілися у Києві. Про що говорили

Зеленський і прем'єрка Ісландії зустрілися у Києві. Про що говорили

Президент Зеленський 14 березня зустрівся із Прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір
Президент Володимир Зеленський у вівторок, 14 березня,провів зустріч із Прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір у вівторок, 14 березня, підписали Спільну декларацію за результатами зустрічі у Києві. Про це повідомляє пресслужба президента.

Під час зустрічі Зеленський, зокрема, подякував Ісландії за прихисток українців, які були вимушені поїхати з України через війну. Також він розповів голові уряду Ісландії про ситуацію на фронті.

Зеленський відзначив активну позицію Ісландії як держави, що головує в Раді Європи. У цьому контексті обговорили притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини, геноцид, злочини проти людяності та злочин агресії, скоєні в Україні. Також йшлося про створення реєстру збитків, завданих російською агресією, та повноцінного компенсаційного механізму. Зокрема в контексті підготовки до саміту глав держав та урядів країн Ради Європи у Рейк’явіку. Президент України та прем’єр-міністерка Ісландії обговорили й імплементацію української формули миру.

Президент Володимир Зеленський у вівторок, 14 березня, провів зустріч із Прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір
Президент Володимир Зеленський 14 березня провів зустріч із Прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір.

Під час зустрічі йшлося також і про ядерну безпеку, яка перебуває під загрозою через атаки Росії на цивільні ядерні об'єкти в Україні та захоплення росіянами Запорізької АЕС. Ця ситуація створює безпосередню ядерну загрозу далеко за межами України, відзначили співрозмовники.

Президент Володимир Зеленський 14 березня провів зустріч із Прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір
Президент Володимир Зеленський у вівторок, 14 березня,провів зустріч із Прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір. Фото: ОПУ

Зеленський і Якобсдоттір також обговорили перебіг і перспективи відбудови України. Президент акцентував на перспективах використання досвіду та експертизи Ісландії у сфері “зеленої” енергетики та запросив ісландський бізнес уже зараз інвестувати у відповідні проєкти в Україні.

Читайте також

День добровольця, обстріл Краматорська, суд у Гаазі відкриє справу щодо злочинів РФ. 384 день війни. Онлайн

На Ставці у президента обговорили подальший захист Бахмута

Ісландія передала Україні 12 тисяч комплектів зимового одягу

На початок