Аграрії на Волині готуються до посіву ярих зернових культур та ремонтують сільськогосподарську техніку

Аграрії на Волині готуються до посіву ярих зернових культур та ремонтують сільськогосподарську техніку

Аграрії на Волині готуються до посіву ярих зернових культур та ремонтують сільськогосподарську техніку
Господарники на Волині готують техніку до весняної посівної, березень 2023 року. Фото: Суспільне Луцьк

Аграрії готуються до посіву зернових — ремонтують сільгосптехніку. В області цьогоріч планують посіяти 330 тисяч гектарів ярих культур, з них 130 тисяч ярих зернових, – розповів Суспільному начальник відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.

Посівні площі планують засіяти у таких же межах, як і минулого 2022 року. Ярої пшениці майже 15 тисяч гектарів, ячменю – 25 тисяч гектарів, вівса – 30 тисяч гектарів, кукурудзи – 50 тисяч гектарів посіву, 45 тисяч гектарів соняшника і майже 40 тисяч гектарів сої та цукрових буряків майже 9 тисяч гектарів.

Через несприятливі погодні умови, – розповів керівник відділу обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш, – посів ярих зернових культур в області ще не розпочався.

Аграрії на Волині готуються до посівної
Аграрії ремонтують сільськогосподарську техніку. Фото: Суспільне Луцьк

Фермер Ігор Павлович говорить: посівну розпочнуть з наступного тижня. Насіння, міндобрива, паливо заготовили заздалегідь, бо, – каже, – торішня посівна була важкою. Додає: війна вплинула на логістику, а логістика потягнула здорожчання запасних частин.

"Торік ми мали дефіцит дизпалива. Мали високі ціни та дефіцит добрив. В цьому році пил стихнув. Пальне опускається до 36 гривень за літр. А минулого року ми сіяли, коли купували пальне за 60-70 гривень за літр", – розповідає фермер.

Додає: рентабельність була мала, або й взагалі не було заробітку за 2022 рік.

Аграрії на Волині готуються до посіву зернових культур
Фермер Ігор Павлович. Фото: Суспільне Луцьк

У поле виходити рано, – говорить тракторист-механізатор Андрій Новосад.

"Ще велика вологість, ще болото у полі. Заїдемо, колій наробимо, та й все. Треба погоду чекати, щоб було сухо", – говорить чоловік.

Аграрії на Волині готуються до посіву зернових культур
Тракторист-механізатор Андрій Новосад. Фото: Суспільне Луцьк

Сільськогосподарська техніка все ж на полях працює. Господарники підживлюють озимі культури міндобривами.

За словами Олександра Книша, керівника відділу обласного управління агропромислового розвитку, під урожай 2023 року посіяли майже 180 тисяч гектарів озимих зернових і 50 тисяч гектарів озимого ріпаку. Погодні умови були непоганими для перезимівлі. Тож, зараз озимина перебуває у доброму стані, сказав посадовець.

Що відомо

  • Минулого року 14 березня аграрії Волині уже розпочали весняно-польові роботи. Сприятливі погодні умови дозволяли вивести техніку в поля та сіяти ярі культури.
  • Весняну посівну 2022 року колишній начальник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко назвав найважчою за усі попередні роки. Вона відбувалася у воєнний час, з повітряними тривогами та комендантською годиною, відсутністю дизпалива та зростанням цін на міндобрива.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок