Кадиров побоюється, що втратить прихильність Путіна — ISW

Кадиров побоюється, що втратить прихильність Путіна — ISW

Кадиров побоюється, що втратить прихильність Путіна — ISW
Глава Чечні Рамзан Кадиров, фото: Associated Press

Лідер Чечні Рамзан Кадиров побоюється, що втратить прихильність президента РФ Володимира Путіна і продовжує докладати зусилля для збереження значущості Чечні у політичній і військовій сферах РФ. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

В інституті нагадали, що Кадиров зустрівся з Путіним 13 березня, щоб обговорити соціально-економічні досягнення Чечні у 2022 році. Кадиров також використав зустріч, щоб відзначити успіхи чеченських бойовиків в Україні та підкреслив, що вони сумлінно виконують накази Путіна і "прагнуть діяти до переможного кінця". Путін у відповідь відзначив роль чеченських бойовиків і подякував Кадирову.

В ISW зазначили, що під час зустрічі Кадиров виглядав "явно нервовим", що потенційно вказувало на те, що він відчував значний тиск, щоб представити Чечню, себе та свої війська Путіну в позитивному та продуктивному світлі.

За словами аналітиків, чеченські війська наразі відіграють дуже мінімальну роль на передовій в Україні і, здається, в основному ведуть наступальні операції поблизу Білогорівки Луганської області, та виконують правоохоронні завдання в тилових районах окупованої України.

"Тому Кадиров, можливо, побоюється, що втратить прихильність Путіна, тому що він має дуже мало чого продемонструвати з точки зору чеченських бойових здобутків, і, ймовірно, сподівався виправити та зміцнити свою репутацію під час цієї зустрічі", — йдеться у звіті.

Путін же, на думку аналітиків, ймовірно, сподівається змусити Кадирова збільшити роль чеченських бойовиків у бойових діях через безперервні втрати як групи "Вагнера", так і регулярної армії під час поточних наступальних операцій в Україні.

Читайте також

Сили оборони відбили понад 100 атак росіян на п'ятьох напрямках — Генштаб

Українські бійці завершують тренування на Leopard, суд у Гаазі відкриє справу щодо злочинів РФ. 384 день війни. Онлайн

В ISW пояснили тактику військ РФ з використання "штурмових загонів"

На початок