Паління може викликати почуття самотності — дослідження

Паління може викликати почуття самотності — дослідження

Паління може викликати почуття самотності — дослідження fotografierende

Науковці з Великої Британії та Нідерландів змогли виявити зв’язок між палінням та відчуттям самотності. Водночас такий же зв’язок із вживанням алкоголю їм виявити не вдалося.

У публікації дослідження в науковому виданні Addiction, учені зазначають, що самотність і раніше пов’язували зі шкідливими звичками, зокрема курінням та споживанням алкоголю. Водночас незрозумілими залишалися причини такого зв'язку: чи то від самотності люди більше курять і п’ють, чи то навпаки. Для відповіді на це питання вчені використали метод менделівської рандомізаціїМетод аналізу генетичної інформації, в якому за змінну береться певна мінлива характеристика (поліморфізм) в межах виду, що впливає на появу якоїсь ознаки, названий за іменем відомого дослідника Грегора Менделя (1822-1884).

Для аналізу науковці зібрали дані з чотирьох незалежних досліджень: про понад пів мільйона (511 280) людей із дослідження про самотність; майже 250 тисяч — із дослідження про куріння й частоту вживання тютюну; майже 150 тисяч — із дослідження про спроби кинути курити; і майже 50 тисяч — із дослідження про алкогольну залежність.

За допомогою цього їм вдалося виокремити поліморфізмиВаріації певної характеристики, пов’язані з наведеними вище характеристиками. Аналіз показав, що є незначний причинно-наслідковий зв’язок між відчуттям самотності й курінням (тобто що самотні люди частіше курять). Ще меншими були обраховані показники для зв’язку між алкоголем і самотністю.

Водночас доволі високим був показник того, що куріння призводить до зростання відчуття самотності. Таким чином, вчені висунули припущення про двосторонній зв’язок між цією негативною звичкою та самотністю і наголосили, що куріння призводить до зростання відчуття самотності.

Читайте також: "Чому так складно кинути палити і як боротися з синдромом відміни"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди