Росія намагається придбати в М’янми зброю для війни проти України — Буданов

Росія намагається придбати в М’янми зброю для війни проти України — Буданов

ЗМІ
Росія намагається придбати в М’янми зброю для війни проти України — Буданов
. Лідера хунти М'янми, старшоий генерал Мін Аунг Хлайнг. Фото: AP

Росія шукає шляхи придбання зброї для війни проти України у будь-яких держав, розглядаючи країни Південно-Східної Азії, зокрема, М'янму.

Про це в інтерв'ю Голосу Америки заявив керівник української військової розвідки Кирило Буданов.

"Є певні намагання купити (зброю — ред.) через треті країни — більш-менш масштабно ввезти озброєння. Зараз пробують з М'янмою. Що з цього вийде, побачимо з часом", — розповів розвідник.

При цьому нині "майже єдиною країною", яка передає Росії "більш-менш серйозні озброєння", є Іран, зауважив Буданов.

Як зазначає видання, хунта М'янми відкинула звинувачення на свою адресу.

"Росія — це країна, яка продає зброю світу. Таке звинувачення неможливе і нелогічне", — сказав речник хунти генерал-майор Зау Мін Тун у коментарі бірманській службі Голосу Америки телефоном.

Посадовець відмовився від подальших коментарів на цю тему.

"Хунта М'янми та російський режим є ключовими союзниками, співучасниками жорстоких злочинів один одного. Хунта підтримує вторгнення Росії в Україну та відкрито запропонувала М'янму як базу для доступу російського бізнесу на азійські ринки в обхід санкцій", — зазначив у заяві для Голосу Америки Яданар Маунг, речник правозахисної групи Justice for Myanmar (JFM)

При цьому JFM стверджує, що відстежує тісні взаємини між Росією та хунтою М'янми від моменту держперевороту, що стався у лютому 2021 року. Зокрема, у минулорічному звіті група визначила 19 російських компаній, на які слід накласти санкції за постачання зброї та обладнання армії М'янми.

Як пише видання, під час візиту лідера хунти М'янми старшого генерала Мін Аунга Хлайнга до Росії в липні минулого року, Росія та М'янма заявили, що поглиблюють співпрацю в галузі оборони.

Читайте також

ЗСУ утримують позиції в Бахмуті, Данія передасть Україні близько 100 танків Leopard 1. 382 день війни. Онлайн

На початок