В Естонії арештували трьох проросійських політиків

В Естонії арештували трьох проросійських політиків

В Естонії арештували трьох проросійських політиків
. Фото: Priit Mürk/ERR

Правоохоронці Естонії заарештували трьох проросійських політиків, один з яких нещодавно відвідував окуповані Донецьк та Маріуполь.

Про це повідомляє ERR.

"Поліція безпеки затримала трьох чоловіків за підозрою у створенні зв'язків проти естонської держави. Це попередня підозра, яка може бути змінена або уточнена в ході процедури", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед затриманих — двоє громадян Естонії та один громадянин Росії з посвідкою на проживання в Естонії. Одним із затриманих є Айво Петерсон — лідер руху Koos ("Разом"), який його політичні опоненти називають проросійським. Раніше Петерсон робив проросійські заяви та відвідував окуповані Росією регіони України, звідки він повернувся зовсім нещодавно цього тижня.

Видання повідомляє, що державна прокуратура звернулася до Харьюського повітового суду з клопотанням про арешт усіх трьох чоловіків. Їх звинувачують за статтею 235 Пенітенціарного кодексу (створення або підтримання стосунків з іноземною державою з метою вчинення злочину).

Суд задовольнив клопотання звинувачення та визнав підозру у скоєнні злочину обґрунтованим. На думку суду, чоловіки можуть почати ухилятися від кримінального переслідування на волі, а також є ризик, що вони продовжуватимуть вчиняти злочини.

У суботу, 11 березня, суд ухвалив затримати підозрюваних терміном до двох місяців. Постанова ще не набула чинності і може бути оскаржена в Талліннському окружному суді.

Кримінальне провадження перебуває у віданні Державної прокуратури та ведеться Управлінням поліції оборони.

Читайте також

ЗСУ утримують позиції в Бахмуті, Данія передасть Україні близько 100 танків Leopard 1. 382 день війни. Онлайн

На початок