В Ірані затримали сотню людей у справі про отруєння школярок

В Ірані затримали сотню людей у справі про отруєння школярок

В Ірані затримали сотню людей у справі про отруєння школярок
. Іранн. Фото: Associated Press

Іран заарештував понад 100 осіб у зв'язку з підозрою в їхній причетності до отруєння сотень школярок по всій країні.

Про це повідомляє державне інформаційне агентство IRNA.

Посилаючись на заяву Міністерства внутрішніх справ Ірану, агентство повідомило, що в межах слідства підозрювані були "ідентифіковані та заарештовані" в кількох містах, включаючи столицю Тегеран.

"Попередні результати розслідування показують, що деякі з цих людей з пустощів або авантюризму, з метою закриття класів і під впливом створеної психологічної атмосфери, вжили таких заходів, як використання нешкідливих і смердючих речовин", — йдеться в заяві.

У МВС Ірану додали, що слідство триватиме до отримання кінцевого результату.

Останніми місяцями Іраном прокотилася хвиля ймовірних отруєнь, майже всі вони сталися в школах для дівчаток. За даними ЗМІ, загалом у країні зареєстровано близько тисячі подібних інцидентів.

Хоча іранські політики припускають, що дівчата могли стати мішенню жорстких ісламістських груп, активісти вважають, що отруєння може бути пов’язане з загальнонаціональними протестами, які спалахнули у вересні минулого року через смерть Махси Аміні. Багато школярок брали активну участь у протестах, знімаючи обов’язкові хустки в класах, рвали фотографії верховного лідера аятоли Алі Хаменеї та закликали до його смерті.

Читайте також

ЗСУ утримують позиції в Бахмуті, Данія передасть Україні близько 100 танків Leopard 1. 382 день війни. Онлайн

На початок