Рада врегулювала питання перебування в Україні осіб без громадянства

Рада врегулювала питання перебування в Україні осіб без громадянства

Рада врегулювала питання перебування в Україні осіб без громадянства

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, яким передбачається процедура визнання людей особами без громадянства в Україні.

Таким чином особам без громадянства надається можливість законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України.

Зокрема посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, а за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад 2 роки – отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання.

Крім того законом вносяться зміни до низки інших законів України, які дозволяють таким особам отримати безоплатну правову допомогу, звільняють їх від сплати судового збору та надають можливості реалізувати право на працю та належні умови життя.

Також термін "особа без громадянства" узгоджується із терміном "апатрид" (особа, яка не має громадянства або підданства жодної з держав світу, її правове становище визначається законодавством держави перебування -ред.)

Законом передбачається, що із заявою про визнання особою без громадянства, має право звернутися особа незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України.

Згідно з документом, особи, яких визнано особами без громадянства та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважатимуться такими, які на законних підставах тимчасово проживають в Україні на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди