Росія намагається максимально просунутись на сході України попри "снарядний голод" — експерт

Росія намагається максимально просунутись на сході України попри "снарядний голод" — експерт

Ексклюзивно
Росія намагається максимально просунутись на сході України попри "снарядний голод" — експерт
. Ілюстративне фото: АР

Російські збройні формування продовжують постійні обстріли території України попри "снарядний голод", сподіваючись просунутись якомога більше на сході держави.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив Іван Ступак, співробітник СБУ у 2004-2015 роках, консультант комітету Верховної ради з питань нацбезпеки та оборони.

"Росіяни обрали для себе пріоритети. Вони бачать, що на східному напрямку можна рухатись наскільки їм це вдається. А південь — це більше для оборони поки що. Херсонська, Запорізька області — вони там окопуються, вриваються в землю максимально. На сході рухаються — тому виділяють туди найбільше ресурсів", — розповів він.

За словами експерта, інтенсивність російського артилерійського вогню нині впала приблизно у 6 разів.

"Снарядний голод" – росіяни порівнюють з тим, що в них було на початку війни: 60 тисяч вдень могли вистрілювати, зараз десь 10 тисяч. Для них це "снарядний голод", але для нас дуже потужна цифра. І ми не сприймаємо це як "снарядний голод", — підкреслив Іван Ступак.

Колишній співробітник СБУ додав що попри санкції Росія, як і свого часу Іран, може налагодити випуск власної зброї.

"Він (Іран — ред.) 30 років під санкціями, але безпілотники виробляє. Їм вдалося один раз знайти в пустелі безпілотник американський, який впав. Вони скопіювали, і ось ці "Шахеди" зараз тероризують всю Україну", — зазначив Ступак.

Експерт нагадав, що Іран має авіацію, а також перебуває за півтора кроку від створення власної ядерної бомби. Тобто питання не в кількості санкцій, а в контролі за санкціями. На росіян санкції наклали, як гайки легенько закрутили. А зараз почали закручувати ключем максимально", — пояснив співрозмовник Суспільного.

За його словами, Сполучені Штати серйозно опікуються дотриманням санкцій щодо РФ з боку інших країн.

"Я бачу візити пана Ентоні Блінкена до деяких країн. Наприклад, Казахстан, Узбекистан. Там були серйозні розмови, що ці країни повинні обов’язково дотримуватися санкцій, які були запроваджені країнами заходу і не бути для росіян таким хабом для паралельного імпорту, альтернативного імпорту. Не бути ресурсом для контрабанди", — зауважив Іван Ступак.

Він додав, що із 1 березня Туреччина повністю відрізала росіян від цього паралельного імпорту, після чого РФ почала виявляти інтерес до співпраці з Об’єднаними Арабськими Еміратами.

"Росіяни були здивовані та обурені, але американці працюють над цим. І росіяни почали робити релокацію в ОАЕ, відкривати там свої банківські представництва, багато чого іншого. Я думаю, США будуть тиснути і на ОАЕ", — підсумував він.

Читайте також

Санкції проти російських букмекерів, УПЦ МП просять виїхати з Києво-Печерської Лаври. 381 день війни. Онлайн

На початок