Найбільший крах за 15 років: у США збанкрутів банк, який фінансував IT-стартапи

Найбільший крах за 15 років: у США збанкрутів банк, який фінансував IT-стартапи

Найбільший крах за 15 років: у США збанкрутів банк, який фінансував IT-стартапи
Фото: AP

У Сполучених Штатах збанкрутів Silicon Valley Bank, що стало найбільшим банкрутством банківської установи із 2008 року.

Про це повідомляє Голос Америки.

"16-й за величиною банк країни збанкрутував після того, як вкладники, стурбовані балансовим звітом банку — головним чином працівники технологічних та венчурних компаній — цього тижня вирішили зняти свої гроші. Це другий найбільший крах банку в історії США після банкрутства банку Washington Mutual на піку фінансової кризи понад десять років тому", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, банк Silicon Valley був дуже тісно пов'язаний з фінансами компаній технологічної сфери. Малоймовірно, що його проблеми перекинуться на решту банківського сектора, як сталося в місяці, що передували Великій рецесії понад десять років тому.

"У найбільших банків країни, які з більшою ймовірністю можуть стати джерелом системних економічних проблем, на сьогодні з балансовими звітами та капіталом усе гаразд", — переконують журналісти.

При цьому нервовість в американському банківському секторі спостерігалася весь тиждень, зауважує видання, і банкрутство Silicon Valley призвело до зниження акцій майже всіх фінансових інститутів у п’ятницю, 10 березня, які й так знизилися на двозначну величину з понеділка.

"Крах Silicon Valley стався із неймовірною швидкістю. Деякі галузеві аналітики ще у п'ятницю говорили, що це — хороша компанія і є розумним вкладенням коштів. Керівництво банку вранці у п'ятницю намагалося наростити капітал та знайти додаткових інвесторів. Проте торги акціями банку було припинено ще до початку торгової сесії на Волл-стріт через надзвичайну волатильність", — зазначається в публікації.

Незадовго до полудня п’ятниці Федеральна корпорація зі страхування вкладів (FDIC) вирішила закрити банк. Корпорація не змогла відразу знайти покупця на активи банку, що свідчить про швидкість, із якою вкладники виводили гроші. Незастраховані вклади, що залишилися, перебуватимуть під зовнішнім управлінням.

За даними FDIC, на момент банкрутства загальні активи банку становили 209 мільярдів доларів. Незрозуміло, яка частина вкладів перевищувала страховий ліміт у 250 тисяч доларів, але попередні звіти регуляторів показували, що ця частка була значною.

FDIC повідомила у п'ятницю, що вклади, що не перевищують 250 тисяч доларів, будуть доступні їхнім власникам у понеділок, 13 березня.

Читайте також

Санкції проти російських букмекерів, УПЦ МП просять виїхати з Києво-Печерської Лаври. 381 день війни. Онлайн

На початок