Данія планує передати Україні перші Leopard 1 протягом весни — Міноборони країни

Данія планує передати Україні перші Leopard 1 протягом весни — Міноборони країни

Данія планує передати Україні перші Leopard 1 протягом весни — Міноборони країни
. Танк Leopard 1, Німеччина, 19 травня 2000 року. Фото: Associated Press

Уряд Данії сподівається передати Україні перші одиниці танків Leopard 1 протягом весни 2023 року.

Як повдіомляє пресслужба Міноборони країни, про це заявив виконувач обов'язків голови відомства Троельс Лунд Поульсен. Посадовець відвідав компанію Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG) у п'ятницю, 10 березня, щоб ознайомитися з роботою з підготовки танків Leopard 1 для України.

"Я дуже радий, що відвідав FFG. Я був там, щоб переконатися, що робота з підготовки танків Leopard 1 для України просувається, щоб ми могли запустити їх якнайшвидше. Я пишаюся тим, що Данія у співпраці з іншими країнами підтримує боротьбу України за свободу великою і важливою пожертвою, і ми все ще сподіваємось, що навесні зможемо поставити Україні перші танки", — заявив він.

У міністерстві нагадали, що уряд Данії за підтримки парламенту уклав договір про співпрацю з Німеччиною та Нідерландами, щоб передати Україні щонайменше 100 танків Leopard 1.

"Наша співпраця з безоплатної передачі такої велико кількості танків Leopard 1 добре поєднується з постачанням танків в Україну іншими країнами, і наш спільний проєкт наголошує на важливості співпраці між країнами та промисловістю. Це абсолютно необхідно для продовження підтримки України", — додав Поульсен.

На початку лютого повідомлялося, що Данія планує передати Україні танки Leopard 1A5, які вже не входять до складу Збройних сил країни.

Читайте також

Санкції проти російських букмекерів, УПЦ МП просять виїхати з Києво-Печерської Лаври. 381 день війни. Онлайн

На початок