Росія витрачає гроші на зведення оборонних ліній в глибокому тилу — ISW

Росія витрачає гроші на зведення оборонних ліній в глибокому тилу — ISW

Росія витрачає гроші на зведення оборонних ліній в глибокому тилу — ISW
. Укріплення у Бєлгородській області Росії. Фото: t.me/vvgladkov

Російське військово-політичне керівництво будує укріплення в тилу, зокрема в районах, які, найімовірніше, ніколи не стануть місцем ведення бойових дій.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

Як зазначають аналітики, зокрема, губернатор Білгородської області В'ячеслав Гладков повідомив 9 березня про завершення будівництва "засічної межі" вздовж кордону з Україною.

"Гладков заявив, що російські війська мають виділити підрозділи для захисту цієї системи укріплень у разі малоймовірного нападу України на Білгородську область. Росія значною мірою неправильно розподілить сили, які найкраще підходять для підтримки активних наступальних операцій в інших частинах України, укомплектувавши ці укріплення", — пише ISW.

При цьому Гладков також заявив, що витрати на зведення оборонних укріплень становили 10 мільярдів рублів (близько 132 мільйонів доларів) на будівництво лінії оборони. Аналітики ISW вважають, що це, швидше за все, марна трата коштів, особливо на тлі питань про здатність Росії фінансувати військові дії в Україні.

Про будівництво лінії укріплень повідомив і призначений Росією керівник окупованого Криму Сергій Аксьонов, зазначивши, що це — розпорядження президента Володимира Путіна.

"Ці укріплення знаходяться далеко від нинішніх ліній фронту на півдні України, і будь-який російський персонал і техніка, розгорнуті на цих лініях, також найкраще підходять для використання в інших регіонах України. Збереження російських укріплень у Криму може свідчити про те, що російські війська не впевнені у своїй здатності утримувати окуповані території на півдні України у довгостроковій перспективі", — зазначається в зведенні.

Аналітики вказують, що, ймовірно й, будівництво оборонних ліній у Білгородській та Курській областях є інформаційною операцією, мета якої — зобразити загрозу, що виходить від України, для російських територій.

Читайте також

УПЦ МП просять виїхати з Києво-Печерської Лаври, пріоритети України на саміті НАТО. 381 день війни. Онлайн

На початок