Виїзд за кордон: скільки дозволів на виїзд видали через систему "Шлях"

Виїзд за кордон: скільки дозволів на виїзд видали через систему "Шлях"

Виїзд за кордон, пункт пропуску
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України/Facebook

Станом на 1 березня 2023 року за "загальною процедурою" видали понад 1,2 мільйони дозволів на виїзд за кордон через систему "Шлях". Про це повідомляє "Опендатабот".

“Від моменту введення воєнного стану в лютому 2022 року держава суттєво “лімітувала” виїзд за кордон чоловіків призовного віку та решти категорій воєннозобов’язаних. Для виїзду за кордон потрібно потрапити до системи “Шлях”, звернувшись до Мінінфраструктури або обласної військової адміністрації”, — нагадують в “Опендатабот”.

За даними аналітичної платформи, переважна більшість випадків стосується виїздів у бізнес-справах — близько 1,1 млн дозволів. Лише 170 тис. дозволів було видано на виїзд за кордон для здійснення гуманітарних місій.

Фото з сайту Опендатабот — статистика виїзду за кордон військовозобов'язаних
Фото: з сайту Опендатабот

Більше третини дозволів для бізнесу — близько 400 тис. — були видані з листопада минулого року до лютого включно.

“Що стосується виїздів “за гуманітаркою”, то у цьому випадку все більш стабільно — 70 тис. дозволів протягом останніх трьох з половиною місяців”, — зазначили в “Опендатабот”.

Аналітики платформи відзначають, що наразі система видачі дозволів на виїзд за кордон не є достатньо прозорою.

“Так, наприклад, відсутня інформація  щодо кількості людей, які порушили терміни перебування поза межами України та досі не повернулися зі своїх поїздок. “Опендатабот” звертався до Укртрансбезпеки і Держприкордонслужби із запитами щодо цих даних, але відповіді не отримали”, — йдеться у повідомленні.

При цьому, зауважили в “Опендатабот”, виїзд окремих категорій осіб регламентується спеціальними правилами — серед іншого це стосується спортсменів та діячів культури.

“Їх особливий статус нерідко призводить до скандалів. Прикладом є нещодавня історія зі стендапером, якій виїхав за кордон за дозволом Мінкульту та вирішив не повертатись”, — йдеться у звіті.

Чоловіки мають право виїхати за кордон гуманітарною місією або через потреби ЗСУ. У цьому випадку поза межами України можна перебувати протягом 30 днів. Крім того, їм дозволено виїжджати по бізнес-справах, наприклад для перевезення людей або вантажів — термін перебування в інших державах в такому випадку дорівнює 45 дням.

Під час воєнного стану діє обмеження на виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років з території України.

Читайте також

Словаччина готова передати ЗСУ 13 МіГ-29, Україна долає наслідки ракетної атаки РФ. 380 день війни. Онлайн

Студенти не підлягають мобілізації, але не можуть виїздити за кордон — ДПСУ

У правила перетину кордону внесли зміни для чоловіків: що нового

Виїзд чоловіків, які мають робочу візу країни ЄС. Що кажуть в МВС

На початок