"Повернись додому живий. Бабуся Оля": як три волонтерки з Черкас плетуть шкарпетки для військових

"Повернись додому живий. Бабуся Оля": як три волонтерки з Черкас плетуть шкарпетки для військових

"Повернись додому живий. Бабуся Оля": як три волонтерки з Черкас плетуть шкарпетки для військових
Суспільне Черкаси

Волонтерки Ольга Бондаренко, Надія Таіс та Лідія Ступаченко – шкарпеткове тріо благодійного фонду "Волонтери Дніпровського". Як розповіла його директорка Любов Здоровенко, щомісяця жінки плетуть десятки шкарпеток для українських військових.

Пряжу купують у секонд-хенді та користуються принесеними матеріалами від небайдужих, бо вдома використали усі запаси.

За пів року роботи сплела 300 шкарпеток, а за день виплітає дві пари, розповіла волонтерка Ольга Бондаренко:

"Я кожній дитині посилаю подумки, щоб повернувся додому живий. Вони ж мокрі там на передовій. Я хочу, щоб вони наділи шкарпетки та лягли спати у них. Я навіть у шкарпетку віддрукувала молитву живої допомоги, і у кожну пару поклала цю молитву й написала: повернись додому живий, бабушка Оля, місто Черкаси".

волонтери
Волонтерка Ольга Бондаренко. Суспільне Черкаси

Хоч усі троє плетуть за однаковою схемою за допомогою п’яти спиць, шкарпетки між собою відрізняються, зазначила Лідія Ступаченко. Її фірмовий знак – це синьо-жовті нитки, якими вона позначає кожну пару:

"Це моя фішка з 2014 року. Колись приходив хлопець до нас, я йому хотіла подарувати такі шкарпетки, а він відповів, що вже такі має. У мене онук зараз на передовій, тож я знаю, що у них у всіх різні ноги є".

на понеділок бабушки
Волонтерки Ольга Бондаренко та Лідія Ступаченко. Суспільне Черкаси

Шерстяна або напівшерстяна пряжа для шкарпеток підходить найкраще, але може додати і штучної нитки для міцності, зазначила волонтерка Надія Паіс:

"Немає такого дня, щоб я не в'язала. Якщо є хвилинка на відпочинок, я підбираю пряжу, спиці, сідаю і в’яжу, бо це такий мій маленький внесок. Днів через десять завжди приношу п'ять-шість пар".

За словами Любові Здоровенко, з 2014 року навесні та влітку волонтерки роблять запас на зиму:

"Протягом року у нас немає перерви. За ці роки волонтерки сплели понад 10 тисяч пар. Бо шкарпетки і протираються швидко, і зношуються, і їх немає, де сушити. Тому такі шкарпетки дуже потрібні захисникам".

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок