Зеленський подякував діячам культури за протидію російським наративам

Зеленський подякував діячам культури за протидію російським наративам

Зеленський подякував діячам культури за протидію російським наративам
. Президент Володимир Зеленський зустрічається з діячами культури 9 березня 2023 року. / Фото: пресслужба президента

У 209-ту річницю із дня народження українського письменника, художника та мислителя Тараса Шевченка президент Володимир Зеленський провів зустріч із діячами культури та мистецтва. Він подякував усім українським митцям, які допомагають дипломатам і журналістам протидіяти російським наративам.

"Дякую всім митцям, хто допомагає, особливо тим, хто в окопах, і тим, хто своє життя віддав цьому, і також тим, хто за кордоном допомагав журналістиці і дипломатії створювати хвилю підтримки, щоб Україна не була на самоті, бо на самоті перемогти Росію складно. І зараз ми великою командою йдемо із західними партнерами. Ця хвиля має вплив на посилення держави — і фінансово, і зброєю", — сказав президент.

Учасники зустрічі обговорили шляхи поглиблення взаємодії між державою та представниками культурної сфери, зокрема з метою наближення перемоги України у розв’язаній Росією війні.

Зеленський наголосив на важливості продовження культурної та просвітницької роботи, яка сприяла б посиленню підтримки України з боку партнерів та всього світу.

Президент наголосив, що Росія має програти не лише на полі бою, а й в інформаційному просторі.

"Зламати інформаційний наратив "рашки" змогли і митці, і дипломатія.., і культура, і журналістика. Хотів за це подякувати", — сказав він.

Під час зустрічі також ішлося про присудження Шевченківської премії 2023 року. Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров акцентував, що за час агресії Росії проти України, особливо з початку повномасштабного вторгнення, з’явилася велика кількість літературних творів та іншого культурного продукту про війну. Тож Комітет запропонував передбачити номінації саме для творів, створених під час війни й на воєнну тему.

Президент підтримав таку ініціативу.

"Я повністю підтримую. Важливо не втратити людей, які стільки всього зробили в час війни. Важливо показати цим людям, що всі бачать і відзначають твори, створені під час війни, а також їхніх авторів", – сказав Зеленський.

На початок