У Росії засудили ексвійськового США до 16 років ув'язнення за шпигунство

У Росії засудили ексвійськового США до 16 років ув'язнення за шпигунство

У Росії засудили ексвійськового США до 16 років ув'язнення за шпигунство

Московський міський суд визнав винним у шпигунстві колишнього американського військового Пола Уілана та присудив йому 16 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

"Це політичний суд, фіктивний суд. Ми довели мою невинність, довели фабрикації", - заявив Пол Уілан, передає ВВС.

Уілан заявив, що планує оскаржувати рішення суду. За російським законодавством, у американця є 10 днів на оскарження. Протягом цього часу він перебуватиме у московському СІЗО "Лефортове".

Захист американця допускає, що його хочуть обміняти на когось із росіян, ув'язнених у США. Однак питання обміну чи помилування буде вирішуватися тільки після того, як вирок набуде чинності.

У Росії засудили ексвійськового США до 16 років ув'язнення за шпигунство
АР

Однак спікер російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков відкидає можливість обміну.

"Ні, це неможливо. Йому виніс вирок суд, і рішенням суду це кінець. Йому винесли обвинувачення та надали докази його провини, які прийняв суд", - заявив Пєсков.

У США вже відреагували на вирок.

"Обурені сьогоднішнім рішенням засудити Пола Уілана після таємного суду з засекреченими доказами і без належного допуску до процесу свідків захисту. Ставлення російської влади до Уілана була жахливим. Росія не змогла забезпечити Уілану справедливий розгляд у незалежному та неупередженому суді, а під час його утримання під вартою ставила його життя під загрозу, ігноруючи його давні проблеми зі здоров'ям", - заявив голова Державного департаменту США Майк Помпео.

Уілан також розповів, що під час останнього засідання, на якому йому оголосили вирок, він не міг зрозуміти, що відбувається, оскільки йому не надали перекладача. А коли він звернувся до суду з проханням повторити вирок англійською, його проігнорували.

За словами американця, флешкарту, з якою його затримали, йому дав друг. Як розповів Уілан, він готувався до весілля, коли неочікувано з'явився його старий друг та дав йому флешку - Уілан вирішив, що на ній фотографії з відпустки. А за кілька хвилин його затримала Федеральна служба безпеки РФ та заарештувала його за отримання державних таємниць. Його затримали 28 грудня 2018 року.

Пол Уілан - громадянин США, Канади, Великої Британії та Ірландії. Він двічі брав участь у військових діях США в Іраку - у 2004 та 2006 як морський піхотинець.

На початок