"Співпрацював з вагнерівцями": прокуратура направила до суду справу щодо жителя Вовчанська

"Співпрацював з вагнерівцями": прокуратура направила до суду справу щодо жителя Вовчанська

"Співпрацював з вагнерівцями": прокуратура направила до суду справу щодо жителя Вовчанська
Вовчанськ, 20 листопада 2022 року. Фото: facebook.com/UKTKHO

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно жителя Вовчанська. За даними слідства, чоловік хотів очолити місто під час окупації. Крім того, його підозрюють у співпраці з ПВК "Вагнер".

Про це 9 березня повідомила пресслужба Харківської обласної прокуратури.

Йдеться про 45-річного чоловіка, який пішов на співпрацю з окупантами з ПВК "Вагнер" з перших днів окупації Вовчанська. У прокуратурі кажуть, що чоловік "відомий у кримінальних колах".

Зазначається, що підозрюваний за наказом "вагнерівців" "збирав данину" з фермерів, аби вони могли і дали працювати.

"Грошовий збір був узгоджений із розрахунку 50 доларів з кожного гектара земельної ділянки у користуванні підприємства. Отримував від фермерів зрадник чималі суми: 46 000 доларів, 20 000 доларів та 60 000 доларів США, які передавав окупантам", — йдеться у повідомленні.

Після виконаних завдань чоловік їздив до російського Бєлгорода, де зустрічався з представником ФСБ РФ, каже слідство. Там йому запропонували очолити окуповану Вовчанську громаду.

Під час окупації чоловік допомагав "вагнерівцям" зберігати російську гуманітарку на території складських приміщень м’ясокомбінату, яку незаконно зайняли окупанти.

У прокуратурі кажуть, що 45-річний підозрюваний також показово підіймав російський прапор біля Будинку культури Вовчанської міської ради під супровід гімну Російської Федерації.

Нині підозрюваний перебуває під вартою. За державну зраду йому загрожує 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Що відомо

  • У Вовчанській громаді бойові дії розпочалися після звільнення, у вересні. До того — від початку вторгнення — громада була у тилу. Нині лінія фронту проходить уздовж державного кордону, і російська армія веде щоденні обстріли населених пунктів. Б’ють мінометами, артилерією, ракетами С-300.
  • Вовчанськ від’єднаний від решти регіону річкою Сіверський Донець, і через зруйнований міст дорога до Харкова — в об’їзд — замість години забирає три-чотири. У громаді немає газу, часто через обстріли зникає електрика.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок