Обґрунтованість видачі лікарняних тепер перевірятиме Пенсійний фонд

Обґрунтованість видачі лікарняних тепер перевірятиме Пенсійний фонд

Важливо
Листок непрацездатності — лікарняний
Суспільне Кропивницький

Відтепер перевіряти обґрунтованість видачі листків непрацездатності буде Пенсійний фонд. Про це повідомляє Фонд соціального страхування України (ФССУ).

“Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 №185 затверджено Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, який набув чинності з 07 березня”, — йдеться у повідомленні.

Як пояснили у Фонді, перевірки проводять задля контролю обґрунтованості видачі листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

“Перевірка листків непрацездатності проводиться уповноваженими посадовими особами територіального органу ПФУ та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ”, — зазначили у ФССУ.

У 2022 році фахівці ФССУ перевірили 380 904 листки непрацездатності, пояснили у Фонді.  Загалом провели 158 планових і 1 832 позапланові перевірки закладів охорони здоров’я, а також перевірили 1 936 страхувальників.

Це дозволило упередити виплати за необґрунтовано виданими чи продовженими лікарняними на суму понад 3,6 млн гривень.

З 1 січня 2023 року Фонд соціального страхування України передав свої завдання та функції до Пенсійного фонду України, який є уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. ФССУ перебуває в процесі припинення. Зокрема, йдеться про виплату лікарняних. Усі повноваження по виплатах, які адміністрував Фонд соціального страхування, перейшли до ПФ.

Читайте також

РФ завдала масованого ракетного удару, жінка впізнала сина на відео з розстрілом українця. 379 день війни. Онлайн

Лікарняні, декретні та страхові: із січня ці виплати здійснює Пенсійний фонд. Що змінилося

На початок