Росіяни намагались вразити українську ППО — Ігнат про ракетну атаку 9 березня

Росіяни намагались вразити українську ППО — Ігнат про ракетну атаку 9 березня

Ексклюзивно
Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат
. Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, фото: скріншот відео Media Center Ukraine

Під час ракетної атаки 9 березня росіяни використали великий спектр озброєння, щоб розосередити увагу ППО. Про це Суспільному в ефірі єдиного телемарафону повідомив речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат. Метою окупантів було вразити засоби ППО, і ці ракети не долетіли.

“Противник сьогодні використав великий спектр озброєння, ракет фактично усіх, які у них є, якими вони часто завдають ударів окремо. А тут один масований ракетний удар протягом ночі. Це, щоб розосередити увагу ППО. З усіх напрямків, з трьох морів — якщо брати Чорне, Азовське, Каспійське — завдали різними типами авіаційної техніки і кораблями ЧФ”, — сказав Ігнат.

За його словами, йдеться про ракети, проти яких українська ППО нині не має засобів. Ігнат розповів, що, зокрема, були випущені С-300 — це зенітні керовані ракети, яку пускають фактично щодня окупанти.

“Ми маємо таку інформацію, що прифронтові зони від них страждають. Пускають їх по балістичній траєкторії — 13 таких ракет сьогодні”, — розповів Ігнат.

Також були пуски ракет “Кинджал”.

“Всі знають, що це за ракети, МіГ-31, щодня тривога триває в Україні, дехто не дотримується. А сьогодні не просто так літали ці літаки. І випустили аж 6 “Кинджалів”. Не пригадую, щоб стільки Кинжалів випускали за цю війну за один удар”, — сказав речник Повітряних Сил.

Він зазначив, що росіяни не мають багато цих ракет, мова йде про десятки.

“До 50-ти була остання інформація від ГУР. І 6 за один раз вони їх використали”, — сказав Ігнат.

Крім того, використали протирадіолокаційні ракети, які також не збиваються.

Х-31 та Х-598 таких ракет було запущено, вони не досягли цілі, було організовано протидію. Мета була окупантів вразити засоби ППО, і ці ракети не долетіли”, — пояснив Ігнат.

Також запустили Х-22 — це ракети найбільш руйнівної сили з 950 кг бойової частини.

“Теж ми не можемо на сьогодні ці ракети перехоплювати. 6 пусків таких ракет було”, — сказав Ігнат.

Він додав, що навряд чи це була нова тактика. Удар з різних сторін росіяни відпрацьовували з початку повномасштабного вторгнення.

Основними цілями, за словами Ігната, вважаються, попередньо, об’єкти критичної інфраструктури. З 48 крилатих ракет збито 34. Це непоганий доволі показник для роботи ППО, пояснив речник Повітряних Сил.

Зранку 9 березня Росія завдала чергового масованого удару по Україні. Через ракетну атаку у Києві, Київській, Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській областях застосовуються аварійні відключення світла.

Читайте також

РФ завдала масованого ракетного удару, жінка впізнала сина на відео з розстрілом українця. 379 день війни. Онлайн

Україна під масованим обстрілом. Що відомо

Повітряні Сили знищили 34 крилаті ракети, які РФ запустила по Україні

На початок