Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретики

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретики

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретики

Нового голову Запорізької облдержадміністрації Віталія Боговіна приїхали представляти топ-силовики і високопосадовці з Офісу Президента. Основною метою приїзду самі візитери називають боротьбу зі злочинними угрупованнями, що діють на території області. Про що говорили ще - у матеріалі Суспільного.

Ірина Венедіктова: “Ми маємо все вибудовувати з фундаменту, тому що риба гниє з голови… але чистять її з хвоста”

Ірина Венедіктова,Юристка, докторка юридичних наук, професорка. Генеральний прокурор України з 17 березня 2020 року.Народна депутатка України від партії «Слуга народу» IX скликання (з 29 серпня 2019 до 14 січня 2020 року). Експертка з питань реформи судової системи команди Володимира Зеленського Генеральний прокурор України, вважає приїзд до Запорізької області правильним рішенням, адже 12 червня представники “силового блоку” країни разом із правоохоронцями запорізької області провели координаційну нараду і затвердили план боротьби із злочинністю, що дозволить, за її словами, координувати діяльність правоохоронців по-іншому. Також Генеральний прокурор сподівається, що подібні координаційні зустрічі відбудуться в усіх регіонах України.

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретикиУНІАН

Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України

“В умовах децентралізації, мені здається, області будуть набувати абсолютно іншого сенсу, тому нам дуже важливо робити, я буду говорити безпосередньо за прокуратуру, офіси обласних прокурорів. Ми закінчимо реформу - на початку серпня, я сподіваюся, буде нова штатка - а потім ми вже будемо переходити до окружних прокуратур, бо для людей найголовніше - доступ до правосуддя, він має бути тут, на місцях”.

Арсен Аваков: “Якість поліції прямо пропорційна якості нашого суспільства"

Міністр внутрішніх справ Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України з 27 лютого 2014 року, перепризначений 29 серпня 2019 року.Голова Харківської облдержадміністрації (з 4 лютого 2005 до 5 лютого 2010 року), Народний депутат України 7-го і 8-го скликань. В.о. міністра внутрішніх справ України з 22 лютого 2014 року.Заслужений економіст України. і під час представлення нового керівника Запорізької області, і під час брифінгу із місцевими медіа говорив російською, всупереч Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (ст.9, ст. 11). Міністр зазначив, що ще до поїздки у Запоріжжі він разом із Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою, головою служби безпеки України Іваном Бакановим, заступником голови офісу Президента України Сергієм Трофімовим, та віцепрем'єром- міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим домовилися про “системний наступ на організовану злочинність”.

“Є злочинність, а є організована злочинність. Ми сьогодні тут з приводу організованої злочинності, яка згуртувала ряди і спробувала перетворити Запорізьку область в центр криміногенних подій в Україні. Принаймні, статистика це показує”.

Також за словами Арсена Авакова, під час приїзду і координаційної зустрічі із правоохоронцями регіону вдалося розібрати певні ситуації та конкретні схеми, а також розробити документ, у який внесли імена тих, з ким будуть боротися у регіоні:

“Бійтеся, товариші бандити. Ви там (у документі - ред.) є! А навіть якщо вас там немає, то ви є на схемах в Івана Геннадійовича (Баканова - ред.)”

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретикиУНІАН

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ

На запитання журналістів міністр внутрішніх справ України відповів, що під час зустрічі із місцевими головами силових структур обговорили діяльність шести організованих злочинних угруповань, що діють на території Запорізької області, а також одного угруповання з Дніпропетровської області, яке, за словами міністра, має вплив на певні події в регіоні. Конкретні прізвища Арсен Аваков не озвучив, зазначивши, що йому важливо, аби громадськість прочитала їх у судових вироках.

“Наша філософія - віджимати організовану злочинність і злочинні манери з повсякденного життя запорізьких громадян, аби було безпечно, і було зрозуміло і конкретно, а монополія на насилля належала тільки державі…у рамках встановленого законом порядку”.

Арсен Аваков під час брифінгу зазначив, що такий “потужний десант” у Запоріжжя представників правоохоронних структур України можна назвати “меседжем і символом, акцентом”, але що саме має передати цей символ і меседж міністр не уточнив. На запитання журналістів про те, що з 2017 року змінилися вже троє очільників Головного управління Національної поліції України у Запорізькій області, пан Аваков спочатку відповів жартом: “З 2015 року у мене змінилося п'ятеро прем'єр-міністрів”, але потім пояснив так:

“У поліцейській роботі у нас є принцип ротації керівників, щоб вони, пробачте за таке, не обростали непотрібними функціями. У випадку із Запоріжжям тут отримують, на наш погляд, розвиток такі тенденції, які нас не можуть влаштувати. Тому ми практично повністю змінили керівний склад запорізького главка кілька місяців тому для того, аби трохи змінити взагалі тренд”.

Сергій Трофімов: “Це дуже важливий меседж, з принципами правилами, за якими всі повинні тут жити і працювати"

Під час брифінгу Михайло ФедоровУкраїнський IT-підприємець, засновник диджитал-агенції. Керівник digital-напряму передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського у 2019 році. З 21 травня 2019 року — радник Президента (поза штатом) з цифрового напрямку. З 29 серпня 2019 року — віце-прем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації України.Уродженець м. Василівка Запорізької області., віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України, зазначив, що кримінальна ситуація створена і в комунальній сфері Запоріжжя, а також додав, що за деякими фактами правоохоронці вже почали діяти.

“Хочу сказати, що на сьогодні окрім роботи у сфері, скажімо так, криміналу, у нас іде конструктивна робота в напрямку розвитку нашого регіону Запорізького. Ми працюємо разом з Офісом Президента, разом з Міністерством розвитку регіонів, разом з тепер вже головою обласної адміністрації, працюємо аби створити реальний шлях дій, для того, аби в нас була зрозуміла всім стратегія. І мені здається, що Запорізька область стане пілотною в напрямку нового підходу до менеджменту”.

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретикиУНІАН

Михайло Федоров, віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України

Михайло Федоров пообіцяв, що тепер до Запоріжжя приїжджатиме частіше і разом із Сергієм ТрофімовимПерший заступник керівника Офісу Президента України, український політик і бізнесмен.До призначення в ОП 21 травня 2019 працював виконавчим продюсером студії «Квартал-95»., першим заступником голови офісу Президента, приділятимуть більше уваги саме Запорізькій області.

У свою чергу Сергій Трофімов подякував за таке високе представництво області правоохоронців:

“Я би хотів подякувати всім нашим очільникам силових відомств за таке високе представництво в області: це такий важливий момент для життя області, це дуже важливий меседж, з принципами правилами, за якими всі повинні тут жити і працювати”.

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретики

Сергій Трофімов, перший заступник голови Офісу Президента

А Іван БакановГолова СБУ (з 29 серпня 2019, виконував обов'язки у період червня—серпня 2019). Член РНБО (з 2019).Голова партії «Слуга народу» з 2 грудня 2017 по 27 травня 2019.Друг дитинства Володимира Зеленського. Вчилися, а потім і працювали разом над різними проектами, зокрема Студії Квартал-95., голова Служби безпеки України, вітаючи під час брифінгу новопризначеного голову Запорізької обласної державної адміністрації - Віталія Боговіна - зазначив:

“Тільки в єдності всіх гілок влади - сила і тільки сила дає безпеку”

Топ-десант силовиків у Запоріжжі: чіткий меседж без конкретикиУНІАН

Іван Баканов, голова СБУ

Загалом брифінг керівників силових відомств України тривав спочатку шість хвилин. Після коротких виступів посадовці хотіли попрощатися, але журналісти їх зупинили, бажаючи поставити свої запитання. Найбільше їх було адресовано міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову.

Що відомо

  • 12 червня у Запоріжжі представили нового голову Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Боговіна. Для цього з Києва літаком до обласного центру прибули перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов, голова СБУ Іван Баканов, Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, міністр МВС України Арсен Аваков, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
  • Віталій Боговін народився в 1969 році в селі Куйбишеве Куйбишевського району Запорізької області. Освіту здобув у Дніпропетровському державному аграрному університеті. Працював у агросфері, згодом заснував власний бізнес, пов'язаний із дистриб'юцією насіння та добрив, експорту зерна та обробки землі. Співвласник групи компаній BKW Group. Досвіду роботи в державних органах не має. В 2019 році балотувався в народні депутати по 78 мажоритарному округу від партії "Слуга народу", але програв кандидату від партії "ОПЗЖ".
  • Попередній очільник ЗОДА Віталій Туринок пробув на посаді 9 місяців.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди