Підтоплення на Волині: яка ситуація у північних районах

Підтоплення на Волині: яка ситуація у північних районах

На Волині станом на 8 березня залишаються підтопленими сім тисяч гектарів сільськогосподарських угідь і господарство. Площа у порівнянні з минулим місяцем не зменшилася, – розповів заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук.

Найбільше підтоплень нині фіксують у Камінь-Каширському районі – це чотири тисячі гектарів та на території Ковельського району – три тисячі гектарів.

Погодні умови, каже Ростислав Кравчук, сприяють тому, що площа підтоплень в області поки не буде збільшуватися: "Навіть, якщо дивитися за кількістю опадів, то в грудні на Волині випали 2,5-3 місячних норми, у січні півтори, то в лютому лише збільшення на 112% зафіксували".

Наразі на Волині працюють 13 із 46-ти насосних станцій. На оплату електроенергії для їхньої роботи у березі потрібно 660 тисяч гривень.

"Частину грошей – 240 тисяч гривень надійшли з державного водного агенства, решту очікуємо, що нададуть місцеві громади. Зокрема, на сесії Забродівської громади вже виділили 100 тисяч гривень", – каже заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів. Рішення про виділення грошей на фінансування роботи насосних станцій ще мають прийняти у Любешівській громаді, Камінь-Каширській міській та ранній радах.

Що відомо

  • У лютому площа підтоплень на Волині зменшилась та становила 7,8 тисячі гектарів. Рівень води у річках Прип'ять та Стохід знизився на 20 сантиметрів.
  • У січні на Волині було підтоплено понад 8,2 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь та приватних присадибних ділянок. Найбільші паводки фіксували на півночі області.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок