Залізнична катастрофа у Греції: 8 березня проходить загальнонаціональний страйк

Залізнична катастрофа у Греції: 8 березня проходить загальнонаціональний страйк

Акція вшанування жертв залізничної катастрофи в центрі Афін 8 березня 2023 року
Протестувальники беруть участь в акції вшанування жертв залізничної катастрофи в центрі Афін у середу, 8 березня 2023 року. Фото: АР

У Греції у середу, 8 березня, проходить масштабний загальнонаціональний страйк через залізничну катастрофу 28 лютого. Про це пише Reuters. Профспілки зупинили транспортне сполучення на знак протесту проти загибелі 57 людей внаслідок зіткнення поїздів, яке виявило серйозні недоліки в системі безпеки.

“Тисячі робітників пішли з роботи в середу на знак протесту проти найсмертоноснішої залізничної катастрофи в Греції, яка забрала життя 57 людей. Очікується, що масові демонстрації досягнуть своєї кульмінації опівдні біля будівлі парламенту в Афінах”, — передає агенція.

Аварія 28 лютого викликала обурення громадськості через занепад грецької залізничної мережі, нагадує Reuters. За словами страйкарів, винні в цьому роки занедбаності, недостатнього інвестування і нестачі персоналу. Це спадщина десятирічної боргової кризи в Греції. Серед близько 350 пасажирів міжміського пасажирського поїзда, який зіткнувся лоб в лоб з вантажним поїздом, що їхав тією ж колією, було багато студентів університету, які прямували до північного міста Салоніки з Афін після довгих святкових вихідних.

Катастрофа викликала протести по всій Греції

Катастрофа викликала протести по всій Греції: у неділю в Афінах зібралося понад 10 000 людей, які випустили в небо сотні чорних повітряних кульок.

Починаючи з четверга, 3 березня, залізничники проводять безперервні 24-годинні страйки, в результаті чого мережа зупинилася. Вони кажуть, що їхні вимоги щодо поліпшення протоколів безпеки залишалися непочутими роками.

ADEDY — профспілка, що представляє сотні тисяч працівників державного сектору — також закликала до 24-годинного страйку.

"Ми запровадимо безпечні залізниці, щоб ніхто і ніколи більше не пережив трагічної аварії в Темпі", — йдеться в заяві головної профспілки залізничників. — У нас є зобов'язання перед нашими співвітчизниками і колегами, які загинули в цій трагічній аварії".

Інші транспортники на знак солідарності залишили роботу, порушивши роботу метро, трамваїв та автобусів у столиці Греції Афінах. Кораблі також залишалися пришвартованими в портах, оскільки моряки брали участь у страйку.
Групи студентів і викладачів заявили, що 8 березня візьмуть участь у мітингах близько полудня в центрі Афін. Вони вимагають від влади ретельного розслідування причин аварії.

"Не час мовчати, час говорити і боротися", — йдеться в заяві профспілки вчителів.

Reuters також нагадує, що Греція продала свого державного залізничного оператора, який зараз називається Hellenic Train, в рамках міжнародної програми порятунку в 2017 році італійській державній компанії Ferrovie dello Stato Italiane.

Уряд, термін повноважень якого закінчується цього літа, звинуватив у катастрофі людський фактор. Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс вибачився в неділю, визнавши, що до катастрофи могли призвести десятиліття нехтування ситуацією.

Через кілька годин після катастрофи міністр транспорту подав у відставку. Міцотакіс передав портфель одному зі своїх найближчих помічників, державному міністру Георгіосу Герапетрітісу.

Очікується, що в середу, 8 березня, Герапетрітіс зустрінеться з транспортними експертами з Європейської комісії, яка пообіцяла підтримку, і зробить заяви для преси після дводенної інспекції на місці катастрофи.

Що відомо про залізничну катастрофу у Греції

Пізно ввечері, 28 лютого сталося зіткнення двох потягів на півночі Греції. Спочатку було відомо, що загинуло щонайменше 32 людей та ще 85 отримали поранення.

Пасажирський потяг, в якому перебували 350 пасажирів прямував з Афін до північного міста Салоніки, коли сталося лобове зіткнення з вантажним потягом. Це призвело до пожежі у двох вагонах.

Читайте також

Зіткнення поїздів у Греції: біля офісу залізничної компанії відбулися сутички

На початок