Рада пропонує запровадити акциз на напої, які містять цукор

Рада пропонує запровадити акциз на напої, які містять цукор

Рада пропонує запровадити акциз на напої, які містять цукор
Солодкі газовані напої, ілюстративне фото: AP

У Верховній Раді України сьогодні 6 березня зареєстрували законопроєкт №9032-1 щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєкт передбачає віднесення таких напоїв до підакцизних товарів та встановити специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро (4 гривні) за 1 літр напою. Платниками податку будуть виробники та імпортери напоїв.

"ВООЗ та інші організації рекомендують оподаткування солодких напоїв як частину комплексного пакета втручань для запобігання поширеності неінфекційних захворювань. За оцінками ВООЗ, зростання ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може привести до скорочення їх споживання приблизно на ті ж самі 20%, таким чином запобігаючи ожирінню та діабету", — обгрунтували пропозицію у Раді.

За словами народного депутата Романа Грищука, 50% отриманих коштів підуть на програми профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Інші 50% – на програму дитячого харчування в школах.

"Якщо цього року приймуться ці закони, то з 2024 можна буде додатково залучити до бюджету від 5,1 до 7,8 млрд гривень, а також знизити споживання таких напоїв на 21%", — зазначив нардеп.

Читайте також

Всесвітній день боротьби з діабетом. Симптоми, ризики та профілактика захворювання

До 2035 року понад половина населення Землі страждатиме від надлишкової ваги або ожиріння — звіт

На початок