В Одесі змінили порядок здійснення часткової компенсації за купівлю електрогенераторів ОСББОб'єднання співвлласників багатоквартирних будинків. Про це повідомили в Одеській міськраді.
Зміни внесли під час сесії, яка відбулася 8 лютого. В попередній редакції комісія, яка розглядала документи від ОСББ, направляла протокол в районну адміністрацію, а та — готувала проєкт розпорядження Одеського міського голови, який потім мав його підписати. Зараз ланцюжок скоротився на одну ланку: розпорядження про виділення коштів підписує голова районної адміністрації.

За даними міськради, за новими правилами кошти отримали 13 ОСББ:
- два ОСББ Київського району — 200 тисяч гривень;
- чотири ОСББ Малиновського району — 258,187 тисяч гривень;
- сім ОСББ Приморського району — 644,485 тисяч гривень.
Всього з початку дії програми виплати часткової компенсації кошти отримали 40 одеських ОСББ: 19 — в Приморському районі, 11 — в Малиновському, шість — в Суворовському і чотири — в Київському. Загальна сума компенсацій склала 3,012 мільйонів гривень.
Як отримати компенсацію за купівлю генератора в Одесі
Із міського бюджету Одеси ОСББ і ЖБК можуть отримати до 70% від вартості генераторів, які вони купили для своїх багатоквартирних будинків під час воєнного стану за безготівковим розрахунком. Максимальна сума компенсації — 100 тисяч гривень. Таке рішення було ухвалено на сесії 30 листопада. У 2023 на це заклали 30 мільйонів гривень.
Згідно з порядком отримання компенсації, на відшкодування можуть претендувати багатоквартирні будинки від трьох і більше поверхів. Для будинків, де встановлено індивідуальний тепловий пункт, водяні помпи або де є ліфти, номінальна потужність генератора має бути від п'яти кВт, для будинків без ліфтів та індивідуальних теплових пунктів — від трьох кВт.
Щоб отримати кошти, ОСББ слід звернутися до районної адміністрації, в якій створено відповідну комісію. До комісії треба подати наступний пакет документів:
- заяву на часткову компенсацію вартості закупівлі електрогенераторів,
- копії платіжних документів,
- копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора,
- копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку,
- документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу).
Читайте також
- 29 ОСББ в Одесі звернулися для отримання компенсацій за купівлю генераторів
- Як генератори впливають на навколишнє середовище: пояснює одеська екологиня
- Як працює програма компенсації за генератори для ОСББ в Одесі
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області