На Одещині мобільні вогневі групи Нацгвардії України боронять небо від безпілотників. Кожен екіпаж оснащений американським кулеметом Browning M2, за допомогою якого і збивають повітряні цілі. Виявляти їх у нічний час допомагає прожектор, світловий промінь якого сягає кількох кілометрів. Як діють мобільні вогневі групи, коли отримують сигнал “До бою”, бачила знімальна група Суспільного.
Мобільні вогневі групи – це підготовлені екіпажі військовослужбовців Національної гвардії України, які охороняють небо від безпілотників. Після сигналу про повітряну загрозу група терміново вирушає за вказаним напрямом на позашляховику підвищеної прохідності.
"Найперше, ми виявляємо ціль, нам дають координати, за допомогою планшета ми визначаємо азимут та переміщення даної цілі, виїжджаємо і по цій цілі працюємо. Спостерігаємо за безпілотним ворожим літальним апаратом, при виявленні знищуємо", — розповів старший мобільної вогневої групи Національної гвардії України "Алекс".

Кожна мобільна група забезпечена великокаліберними кулеметами. Бійці мають менше ніж хвилину, аби приготувати зброю до бою.
"Ми збиваємо дрони за допомогою американського кулемета Browning M2. Прицільна дальність та швидкострільність цієї зброї дають змогу ефективно та якісно знищувати цілі у повітряному просторі. Ми постійно чергуємо та збиваємо дрони. Ми відчуваємо тільки відповідальність та адреналін", — пояснив кулеметник Національної гвардії "База".


Щоб збивати дрони у нічний час, мобільні групи мають прожектор. Дальність такого ліхтаря сягає кілька кілометрів. За допомогою його підсвічування кулеметники мають змогу прицілитись та вистрілити.



"Я – допоміжний засіб мобільної групи, працюю у нічний час, допомагаю мобільній групі виявити та супроводжувати цілі для їхнього знищення. Пошук дрона триває приблизно 10 секунд. І після того кулеметники його знищують", — додав член мобільної групи Нацгвардії України "Купол".

"Для того, щоб збити дрон, потрібно визначити його дальність, її визначаємо таким чином – кожні сто метрів дрона, ми беремо корпус вперед. Корпус – це три з половиною метри. І по цьому ми визначаємо. З першого пострілу жодним чином не влучиш. Треба чергами стріляти. Так і влучаємо", — зазначив старший мобільної вогневої групи Нацгвардії України.

Під час чергування нацгвардійці попереджують атаки дронів по об’єктах Одещини та запобігають розвідувальній роботі. За словами старшого мобільної вогневої групи "Алекса", вони відчувають велику відповідальність за свою роботу, оскільки незбитий дрон може спричинити наслідки.
"Найважче – це коли ми не збиваємо дрони, і можуть бути наслідки. Загрозу він становить – він несе на собі 40 кілограмів тротилу майже, це дуже великий радіус ураження. Сто метрів лише від нього, від самого шахіда, якщо не брати до уваги вибухівку. Це дуже велика відповідальність. По військовим об’єктам, по цивільним об’єктам, на нас – дуже велика відповідальність", — зізнався "Алекс".





Читайте також
- Збиватиме дрони: як одеські волонтери роблять багі для фронту
- "Відкрили вогонь — збили "СУшку": як український корабель "Юрій Олефіренко" протистояв армії РФ
- В українського флоту зріс потенціал, а підступи до Одещини контролюють ВМС та ЗСУ — Неїжпапа
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області