Правоохоронці викрили двох жінок з Луганщини: їх підозрюють в організації псевдореферендуму

Правоохоронці викрили двох жінок з Луганщини: їх підозрюють в організації псевдореферендуму

Правоохоронці викрили двох жінок з Луганщини: їх підозрюють в організації псевдореферендуму
Ілюстративне фото. Підрахунок голосів на псевдореферендумі. Луганськ, 27 вересня 2022. Фото: АР

65-річну мешканку Попасної та 54-річну жительку Станиці Луганської підрозрюють у співпраці із окупантами та підготовці псевдореферендуму: у вересні 2022 року вони добровільно очолили так звані "територіальні виборчі комісії", створені на тимчасово окупованих територіях Луганської області.

За даними Лисичанської та Щастинської окружних прокуратур Луганської області, жінки особисто складали списки виборців, видавали "бюлетені" для голосування, вели їх підрахунок та складали протоколи голосування.

У СБУ повідомили, що колишня керівниця відділу освіти Станично-Луганської ВЦА перейшла на бік ворога та обійняла аналогічну посаду в окупаційній адміністрації.

Вона запровадила русифікацію освітнього процесу, російське "патріотичне виховання" у школах та дитсадках, забезпечила переведення навчання у школах на російські стандарти, призначила директорів шкіл, які підтримують окупацію.

Друга жінка — мешканка Попасної. Напередодні "референдуму" вона отримала від росіян посаду так званої голови територіальної виборчої комісії.

Жінка забезпечила окупантам проведення "референдуму" у місті, зруйнованому на 95% , із якого виїхали майже всі мешканці.

Їм інкримінують посягання на територіальну цілісність та недоторканність України та колабораційну діяльність. Жителькам Луганщини загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з можливою конфіскацією майна.

Читайте також

На Луганщині 27 псевдодепутатам "ЛНР" оголосили про підозру

На Луганщині колишнього посадовця підозрюють у співпраці з росіянами

Очолила відділ освіти після окупації. Жительці Луганщини загрожує до десяти років ув'язнення

Трьох жителів Старобільщини підозрюють в організації псевдореферендуму

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок