"Цього року співпраця з євроінституціями буде ще змістовнішою" — Зеленський

"Цього року співпраця з євроінституціями буде ще змістовнішою" — Зеленський

"Цього року співпраця з євроінституціями буде ще змістовнішою" — Зеленський
Робертва Мецола та Володимир Зеленський на зустрічі у Львоі, 4 березня 2023 року. Фото: Офіс президента України

У 2023 році співпраця між Україною та Європейським Союзом концентруватиметься на питаннях євроінтеграції України та протидії російській агресії.

Про це під час відеозвернення 4 березня заявив президент Володимир Зеленський.

"Щойно у Львові завершилося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад України. Це було сьогодні дуже представницьке зібрання. Були керівники центральних і місцевих органів влади, представники державної влади й місцевих громад. Зі всієї нашої країни – усіх регіонів, усіх частин", — зазначив політик.

За словами гаранта, на заході обговорювали питання безпеки, енергетики, соціального захисту, фінансові питання та боротьбу з корупцією. Окрім того, вдалося домовити про підготовку вже в березні Кабміном рішень, які потрібні громадам для бюджетної стійкості. Відповідні зміни до закону про державний бюджет України будуть запропоновані Верховній раді, зауважив президент.

Окрім того, Кабмін на засіданні, яке фактично поєдналось із засіданням Конгресу, затвердив Державну антикорупційну програму.

"Це — системні кроки, які дадуть державі більше прозорості, а суспільству — більше можливостей для взаємодії з державою", — пояснив Зеленський.

Глава держави нагадав, що у Львові продовжує роботу конференція United for Justice, що стартувала 3 березня. Однією з ключових тем стало переслідування причетних до злочинів, скоєних Росією на території України.

"Сьогодні відбулося кілька панельних дискусій, зокрема про розслідування, покарання окупантів за знущання з людей, за зґвалтування та інші насильницькі злочини, скоєні на окупованій території. Світ уже допомагає нам із цими розслідуваннями. Але, звичайно, треба зробити ще дуже-дуже багато. Не лише щоб встановити всіх злочинців, не лише щоб покарати їх, а й щоб допомогти людям, які зазнали знущань, подолати цей удар і повернутися до нормального життя", — підкреслив президент.

Окрім того, Зеленський повідомив, що провів перемовини із президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою.

"Очевидно, що цього року наша співпраця з європейськими інституціями буде навіть ще змістовнішою, ніж минулого року. Завдання – максимально активно готувати все для членства нашої держави у Євросоюзі, збільшувати постачання зброї для України, посилювати санкції проти Росії. І я дякую пані Роберті Мецолі, усім нашим друзям в Європі, хто допомагає Україні на шляху інтеграції", — зауважив він.

Володимир Зеленський подякував усім, хто допомагає зміцнювати безпеку України, зокрема бійцям, які захищають Бахмут.

Читайте також

У Львові підпишуть угоду про створення Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії РФ

Володимир Зеленський зустрівся у Львові з президенткою Європарламенту

Допомога на 400 млн доларів від США, "юридичний Рамштайн", евакуація дітей із зон бойових дій. 374 день війни. Онлайн

На початок