Найбільші за 5 років: США і Корея анонсували спільні військові навчання

Найбільші за 5 років: США і Корея анонсували спільні військові навчання

Найбільші за 5 років: США і Корея анонсували спільні військові навчання
Фото: AP

Військові Сполучених Штатів та Південної Кореї планують провести найбільші спільні військові навчання за 5 років під назвою "Щит свободи".

Про це 4 березня повідомляє Голос Америки.

"Американські та південнокорейські військові оголосили у п'ятницю (3 березня — ред.), що цього місяця вони проведуть найбільші спільні навчання за п'ять років", — йдеться у повідомленні.

На спільній пресконференції представники південнокорейських та американських військових повідомили, що навчання "Щит свободи" (Freedom Shield) триватимуть із 13 по 23 березня. Це — командно-штабне тренування з використанням комп'ютерного моделювання для зміцнення потенціалів оборони та реагування країни. У цей період також пройдуть окремі великомасштабні спільні польові навчання Warrior Shield FTX.

Представник американських військових повідомив, що навчання включатимуть відпрацювання спільної висадки десанту, а за своїм масштабом вони будуть порівняні з найбільшими весняними польовими навчаннями союзників "Молодий орел" (Foal Eagle).

Тим часом над Корейським півостровом пролетів стратегічний американський бомбардувальник В-1В як демонстрація сили проти Північної Кореї, зазначає "Голос Америки".

"Розгортання бомбардувальника В-1В стало першою такою дією в рамках спільних військових навчань із Південною Кореєю, починаючи з 19 лютого. Північна Корея дуже нервово реагує на розгортання бомбардувальників В-1В, здатних нести велике корисне навантаження як звичайних озброєнь. Наступного дня після попередніх польотів Пхеньян В-1В провів випробування двох ракет малої дальності", — зазначається в публікації.

Пхеньян вже пригрозив вжити "безпрецедентно" рішучих заходів проти таких навчань. Ймовірно, він також відповість на них ракетними випробуваннями, оскільки розглядає такі маневри як репетицію вторгнення, пише видання.

Востаннє навчання "Молодий орел" проводилось у 2018 році. Після цього США та Південна Корея скасували або скоротили масштаб деяких спільних маневрів, щоб підтримати дипломатичну роботу з Пхеньяном, яка тепер зайшла в глухий кут, а також у зв'язку з пандемією COVID-19, зауважують журналісти.

Читайте також

Допомога на 400 млн доларів від США, "юридичний Рамштайн", евакуація дітей із зон бойових дій. 374 день війни. Онлайн

На початок