Без трибуналу над Путіним не буде миру — президентка Європарламенту

Без трибуналу над Путіним не буде миру — президентка Європарламенту

Без трибуналу над Путіним не буде миру — президентка Європарламенту
. Голова Європейського парламенту Роберта Мецола, 23 червня 2022. Фото: AP / Olivier Matthys

Офіс генпрокурора на чолі з Андрієм Костіним працює над створенням спеціального трибуналу щодо агресії Росії та посадовців, причетних до вторгнення в Україну, в тому числі російського президента Володимира Путіна.

Про це у відповідь на питання кореспондента Суспільного під час візиту до Львова заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола.

"Що я чула на зараз від прокурора Костіна — що вже є значний прогрес. Ми бачили надзвичайно хороші пропозиції. Ми зустрінемось з членами ООН. Нам потрібно бути впевненими, що ми маємо механізми — передусім, щоб збирати докази, але також, щоб розслідувати їх. Ми розуміємо, що для того, аби злочин агресії був покритий, має бути створений спеціальний трибунал. Вже зараз, коли ми бачимо випадки, які розслідуються в Україні, інформація збирається різними країнами-членами, Сполученими Штатами, Сполученим Королівством — це про те, аби притягнути до відповідальності осіб, включно з Владимиром Путіним. Без цього не буде миру", — зазначила вона.

Посадовиця додала, що Євросоюз має продовжувати роботу над поглибленням антиросійських санкцій.

"Щодо санкцій: передусім ми дивимося, куди ми дійшли. Безпрецедентна кількість пакетів, які ми ухвалили. Все ще є прогалини, є країни, які порушують із цими прогалинами. Куди ми йдемо далі? Ми збираємось працювати з забороною на імпорт та експорт, ми говоримо про діаманти з Росії, ми говоримо про членів Думи, які близькі до Путіна та мають політичні ролі. Чому ми ще не наклали на них санкції?", — зауважила Мецола.

Окрім того, слід посилювати обмеження проти російських компаній, які продовжують роботу в Європейському Союзі.

"Що стосовно компаній, які все ще є на європейському ринку? Я думаю, що це все - питання часу, коли ми починаємо ставити питання: "Чи достатньо ми зробили?". І я думаю, що загально ми можемо сказати, що ні", — підсумувала Роберта Мецола.

Читайте також

Розслідування злочинів Росії в Україні. У Львові розпочалася конференція "United for Justice"

Допомога на 400 млн доларів від США, "юридичний Рамштайн", евакуація дітей із зон бойових дій. 374 день війни. Онлайн

На початок