У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби з лука

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби з лука

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби з лука
Змагання серед лучників у Луцьку, 4.03.2023-го. Фото: Суспільне Луцьк

4 березня у Луцьку відбувається чемпіонат України зі стрільби із лука серед осіб з ураженням опорно-рухового апарату. На змагання приїхали 22 спортсмени з Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Житомирської, Одеської та Київської областей, – передає кореспондент Суспільного.

Вдруге Волинь приймає змагання зі стрільби із лука серед осіб з інвалідністю.

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби із лука
На чемпіонат з'їхалися учасники з семи регіонів України. Фото: Суспільне Луцьк

Як розповів Суспільному начальник регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" Віктор Галан-Влащук, останнім часом цим видом спорту зацікавилися учасники бойових дій, каже організатор, адже сприймають це як реабілітацію.

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби з лука
Вперше такі змагання відбулися в селі Боратин біля Луцька у 2021 році. Нині Волинь приймає чемпіонат вдруге. Фото: Суспільне Луцьк

"За останні два роки, ви бачите, стрільба із лука майже у кожному новинному анонсі Волинської області, рух пішов. Багато дітей почали залучатися до цього виду спорту. Стрільба із лука є одним із видів спорту, яким можуть займатися і здорові, і люди, які мають ті чи інші ураження організму", – каже Віктор Галан-Влащук.

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби із лука
Учасники змагань. Фото: Суспільне Луцьк

Вперше у першості такого рівня змагань бере участь 18-річний лучанин Іван Голінчак, який займається стрільбою займається третій рік.

"Є багато хороших стрільців. Можна подивитися за технікою. Зараз йде стрільба на 18 метрів, на мішень 30 на 20. Потрібно тренуватися, займатися і мати бажання йти до цілей своїх", – сказав спортсмен.

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби із лука
Іван Голінчак. Фото: Суспільне Луцьк

Долучився до всеукраїнських змагань і учасник чотирьох паралімпійських ігор, заслужений майстер спорту України зі стрільби із лука, львів’янин Сергій Атаманенко. Стрільбою з лука, каже спортсмен, займається з 17 років.

"Такі змагання дуже важливі для людей, які починають свою діяльність зі стрільби із лука. Кожен спортсмен хоче перемогти та попасти в ціль, а мішень не є така велика", – сказав учасник змагань.

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби з лука
Сергій Атаманенко. Фото: Суспільне Луцьк

Старший тренер Національної паралімпійської збірної Олег Авдентов розповів: цей рік для спортсменів є особливо відповідальним через те, що влітку в місті Плзень у Чехії відбудеться Чемпіонат світу.

"Члени збірної у нас тут є. На жаль, багато людей поїхало, як тільки почалася війна. Хочу, щоб людей з обмеженими можливостями приймали у всіх містах. Цей рік дуже відповідальний, бо у цьому році на ЧС, будуть розігруватися паралімпійські ліцензії", – сказав тренер.

У Луцьку – чемпіонат України зі стрільби з лука
Олег Авдентов. Фото: Суспільне Луцьк

За результатами цих змагань, додав організатор спортивного заходу Віктор Галан-Влащук, відберуть спортсменів, які представлятимуть Україну на чемпіонатах світу та Європи, а також на майбутніх паралімпійських іграх.

Що відомо

  • У жовтні 2021-го на Волині вперше відбувся відкритий чемпіонат області зі стрільби з лука серед 40 спортсменів.
  • Наприкінці лютого 2023-го Суспільне розповідало про учасник клубу "Луцькі соколи" Сергія Цумана, який готувався до чемпіонату України зі стрільби із лука. Сергій – єдиний, хто має ураження опорно-рухового апарату з-поміж 40 спортсменів луцького клубу. У лютому цього року лучанин Сергій Цуман здобув срібну нагороду на чемпіонаті зі стрільби з лука у Львові, де показував вміння у категорії "Класичний лук".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок