У лісах Черкащини стало більше тварин

У лісах Черкащини стало більше тварин

У лісах Черкащини стало більше тварин
Фото Центрального лісового офісу

У лісах Черкащини протягом року побільшало тварин. Наприклад, оленів стало більше майже удвічі, повідомили у пресслужбі Центрального лісового офісу.

"Оленів благородних стало майже вдвічі більше, у 2022 році їх було 224, цьогоріч — 408. Майже на сімсот особин збільшилась чисельність кабанів, порівняно з 2022 роком.Торік чисельність лосів становила 96 голів, цьогоріч — 122", — розповіли у пресслужбі.

Зросла також чисельність зайців-русаків, борсуків, лисиць.

Із тварин, що не притаманні нашій місцевості у лісових господарствах розводять лань європейську та муфлонів.

"Лань європейську у мисливських угіддях Черкащини почали розводити відносно недавно і її популяція з кожним роком зростає, що свідчить про хороші умови проживання. Муфлони у Черкаській області мешкають тільки в угіддях вольєрного типу", — пояснили у пресслужбі.

Відтак у лісах Черкащини лісівники нарахували:

  • 122 лосі;
  • 408 оленів благородних;
  • 1 334 олені плямисті;
  • 125 ланей;
  • 9 273 козулі європейські;
  • 206 муфлонів;
  • 2 560 кабанів;
  • 37 785 зайців-русаків;

За результатами таксації визначено, що кількість тварин в лісах Черкаської області знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень, зазначили у пресслужбі.

Також, додали у пресслужбі, на збільшення популяції тварин позитивно впливає заборона на відвідування лісу, яка діє на час воєнного стану.

У пресслужбі розповіли, що мисливські господарства та лісівники проводили підрахунок тварин у межах зимового обліку у мисливських угіддях:

"Такий облік обовʼязковий і проводиться для контролю за використанням і відтворенням мисливської фауни на території Черкаської області. Цьогоріч, таксацію проводять шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, підрахунку слідів на сніговому покриві. Також використовували тепловізійне обладнання і фотопастки, яких у лісах Черкащини встановлено 65 штук. Загалом спостерігаємо позитивну динаміку щодо збільшення копитних тварин в лісах області".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок