Волонтер із Литви Анатоліус Лен навчає дітей та молодь на Полтавщині керувати дронами. Це робить у рамках проєкту від благодійного фонду «Вікторія», говорить директорка Вікторія Гончар. Із 2014-го Анатоліус був волонтером на фронті, а нині приїхав, аби працювати із цивільними.
43-річний Анатоліус Лен із Литви приїхав в Україну, аби займатися волонтерством. Нині для молоді та дітей на Полтавщині проводить заняття із керування дронами. Терешківська громада – друга, де влаштовують такі уроки.

"Я народився тут, в Україні, але все життя у Вільнюсі жив. Коли Майдан почався, мені щось заграло в серці, душі. Я сидів ночами, дивився, що робиться у Києві. Надумав вивчати українську мову. 2014-го, 2015-го я приїжджав в Україну теж. 2015-го був на фронті у Донецькій області, біля аеродрому донецького. І зараз теж приїхав, але вже на довший час", — каже волонтер із Литви Анатоліус Лен.
За словами Анатоліуса Лена, на заняттях спочатку лекційна частина, а далі – вправи на програмі-симуляторі та запуск дронів у реальності.
"Я хотів би спробувати на практиці саме політати, в окулярах, на вулиці або в приміщеннях. Щось таке цікаве. Сподобалася конструкція дронів, особливо FVP (різновид дрона – ред.), це мені більше до душі з тих дронів, які були представлені", — говорить учасник проєкту Антон Ладур.

Такі заняття у школах регіону влаштовують безплатно в рамках проєкту «Школа дронів для молоді» від благодійного фонду «Вікторія», каже його директорка.
"Ми через спільних знайомих познайомилися, дізналися, що він (Анатоліус – ред.) у школі пілотів пройшов у Києві навчання, цікавиться активно теж дронами. І вирішили – чому б і ні, чому б не почати такий проєкт. Наша задача зараз – показати молоді, що це класно. А вже їхня справа – вирішити, чи вони хочуть піти саме в цей напрямок", — говорить ректорка благодійного фонду "Вікторія" Вікторія Гончар.

"Я ще влітку, коли приїхав, багато спілкувався з молоддю в селі. І я бачив, що вони трохи "забиті" зараз. Війна, батьки зайняті війною, багато дітей сиротами стали. І я вважаю, що їм потрібно допомагати зараз", — каже волонтер із Литви Анатоліус Лен.
За словами директорки фонду Вікторії Гончар, проєкт стартував у лютому, а перші зустрічі з молоддю влаштували у селищі Скороходове.