У Сумах іноземні студенти-медики вважають некоретними запитання у тесті "Крок 2"

У Сумах іноземні студенти-медики вважають некоретними запитання у тесті "Крок 2"

У Сумах іноземні студенти-медики вважають некоретними запитання у тесті "Крок 2"
Суспільне Суми

Біля адмінкорпусу Медичного інституту Сумського державного університету (СумДУ) 11 червня зібралися іноземні студенти. Вони вважають некоретними деякі питання у професійному тестуванні "Крок 2", який складали 10 червня.

До медінституту прийшли студенти шостого курсу. За їхніми словами, в екзаменаційних буклетах були інші завдання, а не ті, що викладені на сайті Центру тестування.

У Сумах іноземні студенти-медики вважають некоретними запитання у тесті "Крок 2"
Суспільне Суми

"Є із соціальної медицини, з гігієни, і по терапії теж багато питань, які зовсім не в темі, і не в системі. Звідки студент їх буде вчити, звідки він буде знати відповіді? Зовсім інші питання і незнайомі слова. Прості слова треба ставити нам, іноземцям. Я попросив значення слова під час іспиту, вони сказали: це твоя наука, ти сам повинен розбиратися в цьому", - розповідає Адили Санад.

Через карантин, до екзамену готувалися дистанційно. Для такого іспиту, говорить студент Бобірмірзо, цього було недостатньо.

"Ми не ходили в бібліотеку, тому користувалися тими матеріалами, які мали, не могли задавати ті чи інші питання викладачам особисто і отримувати на них відповіді. Через це знання отримали не ті, як зазвичай. І плюс не ходили на практичну частину, тобто ми не вчилися", - говорить Бобірмірзо Яхьоєв.

За словами директора медичного інституту Андрія Лободи, екзаменаційні буклети складали у Центрі тестування. Викладачі відношення до цього не мають.

У Сумах іноземні студенти-медики вважають некоретними запитання у тесті "Крок 2"
Суспільне Суми

"Ми неодноразово писали в постах і казали студентам: для того, щоб підготуватись до іспиту, ви маєте відкрити структуру змісту іспиту, там є перелік тем, які потрібно повторити вам перед тим, як ви йдете на екзамен. Для того, щоб ви могли потренуватися, відкрийте наші приклади тестових завдань, і спробуйте дати правильні відповіді. Методика формування буклетів не змінилася. Фахову експертизу проводять три незалежні експерти, які методом сліпого рецензування здійснюють експертизу цього тестового завдання", - розповіла в.о. директора Центру тестування Олесі Войтенко.

Всього у Сумах Крок-2 склали 132 іноземних студенти. Результати отримають за два тижні.

Авторка - Євгенія Токарєва

Що відомо

  • Медичний ліцензійний іспит "Крок" - це зовнішнє незалежне оцінювання професійної компетентності, яке проходить одночасно по всій країні у формі тестування.
  • Майбутні фахівці рівня "спеціаліст" та "магістр" (лікарі, лікарі-стоматологи, фармацевти, лікарі-психологи тощо), послідовно складають три екзамени – "Крок 1", "Крок 2" та "Крок 3".
  • "Крок 2" є екзаменом із професійно-орієнтованих дисциплін, які відповідають освітньо-професійній програмі підготовки спеціалістів. Іспит є складовою державної атестації студентів і складається на випускному курсі.
  • Всі студенти, які одержали на тестовому екзамені "Крок 2" результат "не склав" не отримують сертифікат ліцензійних іспитів і вважаються такими, що не пройшли державну атестацію. Такі студенти не отримують диплом про закінчення вищого навчального закладу і можуть повторно скласти ліцензійний іспит не раніше, ніж через рік.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди