Як прогнози погоди допомагають військовим у бойових діях

Як прогнози погоди допомагають військовим у бойових діях

Війна в Україні, ЗСУ
Фото: з Фейсбуку Генштабу ЗСУ

Прогнози погоди від Гідрометеорологічних підрозділів ЗСУ використовуються під час планування, підготовки й ведення бойових дій. Про це розповів Командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега, передає пресслужба Міноборони.

“До прикладу, надкороткострокові прогнози готуються для забезпечення польотів авіації та безпілотників, виходу кораблів, десантування військ, стрільби з артилерії, пусків ракет чи форсування водних перешкод”, — пояснив Герега.

За його словами, інформація про погодні умови від фахівців Гідрометеорологічних підрозділів потрібна не тільки для підготовки до наступальних дій, але й для планування дій військових медиків на випадок, якщо росіяни застосують хімічну зброю.

Під час звільнення тимчасово окупованих територій на Харківщині та Херсонщині погодні умови були враховані та сприяли контрнаступу, розповів Командувач Сил підтримки ЗСУ.

“Завдяки вчасно поданій гідрологічній інформації через річки Оскіл, Сіверський Донець та Інгулець наші воїни змогли навести надійні переправи та забезпечити швидке просування вперед”, — пояснив він.

Читайте також

Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн

В "Укргідрометцентрі" розповіли якою буде погода у березні

На початок