Кремль намагається представити РФ як відкриту для мирних переговорів — ІSW

Кремль намагається представити РФ як відкриту для мирних переговорів — ІSW

Оновлено
Кремль намагається представити РФ як відкриту для мирних переговорів — ІSW
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков. Фото: Getty Images

Кремль, ймовірно, намагається відновити інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб неправдиво представити Росію як відкриту для переговорів, тоді як колективний Захід відмовляється від переговорів. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Зазначається, що 28 лютого речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російські офіційні особи відкриті до переговорів щодо припинення війни в Україні, але Україна та Захід повинні визнати нові "територіальні реалії", пов’язані з незаконною анексією Росією окупованих територій в Україні.

"Пєсков додав, що Україні також необхідно враховувати конкретні цілі Росії у війні в Україні, щоб досягти врегулювання шляхом переговорів. Ці цілі включають зміну режиму українського уряду під рубрикою "денацифікація" та усунення здатності України захищатися від майбутніх нападів Росії під рубрикою "демілітаризація", — йдеться у звіті.

Пєсков також заявив, що Росія серйозно готувалася до переговорів перед початком вторгнення в Україну, але звинуватив Захід у неготовності до таких переговорів.

"Схоже, що Кремль використовує білоруського президента Олександра Лукашенка як провідника для відновлення цієї інформаційної операції, ймовірно, з метою переговорів про вигідні умови для Росії та подальших затримок у постачанні Заходом критично важливих систем зброї Україні", — зазначили в ISW. 

За словами аналітиків, під час офіційного візиту до Китаю Лукашенко заявив, що Росія готова зробити кроки до мирного врегулювання та що є унікальна можливість припинити війну в Україні до того, як Росія поставить свою економіку на міцнішу військову основу.

Лукашенко також звинуватив Захід і США в тому, що вони змусили українських чиновників відмовитися від переговорів з Росією.

В Інституті вважають, що Кремль і Лукашенко, ймовірно, скористаються публікацією Китаєм мирного плану з 12 пунктів, щоб відновити наявну російську інформаційну операцію, яку Кремль використовував у грудні 2022 року.

"Ця кампанія, зосереджена на відкритості Росії до переговорів, мала на меті спонукати західних офіційних осіб запропонувати превентивні поступки та змусити Україну вести переговори на російських умовах і, ймовірно, сприяла затримці надання західними танків та іншого обладнання, необхідного для продовження українських контрнаступів", — йдеться у звіті.

На думку аналітиків, Кремль може відновити переговорну інформаційну операцію, щоб знизити ефективність майбутніх українських контрнаступів шляхом затримки надання необхідної західної допомоги та прагнути отримати поступки перед потенційними подальшими невдачами в Україні.

Читайте також

Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн

Сили оборони за добу відбили 85 атак військ РФ — Генштаб

На початок