Компенсація за працевлаштування переселенців: як це діє

Компенсація за працевлаштування переселенців: як це діє

Компенсація за працевлаштування переселенців: як це діє
Суспільне: Черкаси

Допомога за працевлаштованих переселенців має бути більшою – вважає директор одного з черкаських приватних підприємств Юрій Черняк. Торік за прилаштування на роботу ВПО держава платила роботодавцям 6 500 гривень для покриття витрат на оплату праці упродовж двох місяців. Нині ця сума зросла на 200 гривень.

Сергій Романович місяць працює технічним директором у приватному підприємстві. Раніше він працював у видавництві в Харкові. Через повномасштабну війну переїхав до Черкас.

"Коли там і гради, і міни, і все це в дворі лежить, і ти ходиш, як в блокадному Ленінграді, по воду, бо в тебе лежача мама дружини і дружина також онкохвора", – розповів технічний директор Сергій Романович.

Нову професію чоловік опанував швидко.

"Довелося згадати все на світі, як крани крутити і як газони стригти. Найскладніше – це, коли непередбачувана ситуація. І так, зазвичай, відбувається не вдень або у вихідний, або вночі", - розповів технічний директор Сергій Романович.

Компенсація за працевлаштування переселенців: як це діє
Суспільне Черкаси

Сергій Романович багато додаткових функцій виконує сам.

"Він не тільки всі ці по комунікації приміщення, а в нас ще буває, в орендарів перегорає світло, або ламаються замки в дверях, він не шукає підрядників. Він це зазвичай робить сам", – колега Альбіна.

Із початку повномасштабного вторгнення на підприємстві працювало троє переселенців. Юрій Черняк каже, що за кожного вони отримували компенсацію від держави.

"Ми оформили допомогу через центр зайнятості в Черкасах і отримали компенсацію мінімальну заробітну плату", – пояснив Черняк.

Компенсація за працевлаштування переселенців: як це діє
Суспільне: Черкаси

Цього року в Черкаській області профінансували 51 організацію за 84 працевлаштованих переселенців, розповідає заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна. У 2022-му держава платила 6500 гривень допомоги на місяць, цього року сума зросла.

"З 24 лютого почала діяти програма, яка стимулює роботодавців приймати на роботу саме внутрішньопереміщених осіб. Даним роботодавцям протягом 2-х місяців компенсують 6 700 гривень щомісяця", – розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Юрій Черняк, каже, що таке збільшення не стало додатковим стимулом брати на роботу переселенців. Натомість зважає на професійні якості.

"Якщо це кваліфікований спеціаліст з Харкова або з Полтави, ми задоволені, ми його прийняли до себе на роботу, але стимули повинні бути більші як для роботодавців, так і робітників. Держава повинна давати такий стимул, щоби люди розуміли, що їм тут тимчасово або на постійній основі працевлаштуватися і допомагати державі", – розповів чоловік.

Сергій Романович готовий працювати за менші гроші, бо вертатися поки немає куди, а жити за щось потрібно.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок