У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків

У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків

У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
УПЦ та держава судяться за неоготичний замок Грохольських-Терещенків. Червоненська громада, Житомирщина, 2021 рік. Фото: Суспільне Житомир

27 лютого мало відбутися чергове судове засідання з розгляду питання, кому має належати палац Терещенків у Червоному – УПЦ Московського патріархату чи державі. Під час засідання суддя прийняла рішення відкласти розгляд справи.

Суддя господарського суду Житомирської області Оксана Прядко озвучила причини, через які судове засідання відклали. "Враховуючи надані представниками сторін пояснення, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи в підготовчому провадженні. У тому числі, клопотання прокуратури по поновленню строку для подання доказів. Крім того, суд зобов’язує Житомирську єпархію Української православної церкви надіслати копію пояснення на адресу інших учасників і надати належні докази на наступне судове засідання", – оголосила суддя.

У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
Оксана Прядко. Житомир, 27 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
Житомир, 27 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Голова ради Фундації спадщини Терещенків Олена Терещенко у коментарі Суспільному сказала, що представники Української православної церкви, які безоплатно користуються маєтком із 2000-го року, затягують розгляд цієї справи.

"Зараз знов, ви бачили, суддя зачитує, що якісь заперечення були відправлені без підтвердження надіслання копій іншим учасникам справи. То зрозуміло, що вони зобов’язані це зробити, і вони спеціально не надіслали цих копій іншим учасникам справи. І зараз бачите, що вони кажуть, що у всьому винна прокуратура. Що вони не згодні з клопотанням прокуратури і т.д. А те, що вони минулого разу теж просили знов таки ж відкласти засідання, тому що вони не підготували якихось матеріалів, хоча справа пішла по другому колу розглядатися, то їм часу не вистачило ці матеріали підготувати. Звісно, що ні. Звісно, що це свідомо заплановані заходи з боку Московського патріархату на затягування цієї справи. Ми вважаємо, що ця позиція є абсолютно неприйнятною, і справа має бути розглянута. І, звісно, простежується відповідна схема протиправного відчуження приватного майна. При чому це не просто державне майно, це перлина України. Це абсолютно унікальний палац, аналогів якому немає у світі", – каже Олена Терещенко.

У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
Олена Терещенко. Житомир, 27 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Представниця єпархії УПЦ Марина Шолодько відмовила кореспондентам Суспільного у коментарі.

Судове засідання у справі про володіння палацом Грохольських-Терещенків перенесли на 27 березня.

Що відомо

  • Неоготичному замку Грохольських-Терещенків, що в селищі Червоному на Житомирщині, 171 рік. З них майже півстоліття він перебуває у напівзруйнованому стані. Палац входить до рєєстру культурної спадщини місцевого значення. У радянські часи в приміщенні палацу було училище. У 80-ті роки 20 століття училище перенесли до іншої будівлі. Замок розграбували мародери.
  • У 2000 році палац Грохольських-Терещенків сесією Червоненської селищної ради передали в безоплатне користування монастирю Української православної церкви Московського патріархату. Відтоді в палаці діє жіночий монастир.
  • Місцева влада Червоного виступає за повернення палацу у власність громади.
  • У серпні 2021 року Бердичівська окружна прокуратура звернулася до суду з позовними вимогами про повернення втраченої нерухомості державі. 30 листопада Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Житомирської обласної прокуратури та скасував рішення суду першої та апеляційної інстанцій, якими прокуратурі відмовили у поверненні маєтку Терещенків до державної власності.
  • 30 січня у Житомирі на черговому судовому засіданні продовжували розглядати питання, кому має належати палац Терещенків у Червоному – УПЦ Московського патріархату чи державі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок