Рада Європейського Союзу продовжила санкції щодо Білорусі

Рада Європейського Союзу продовжила санкції щодо Білорусі

Штаб-квартира Ради ЄС
Штаб-квартира Ради ЄС (Фото Тьєррі Монасса / Getty Images)

Рада Європейського Союзу ще на рік продовжила санкції щодо Білорусі у зв'язку з ситуацією в Білорусі та участю Білорусі в російській агресії проти України. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

“За результатами перегляду Рішення від 15 жовтня 2012 року та з огляду на незмінну серйозність ситуації в Білорусі та участь Білорусі у незаконній агресії Російської Федерації проти України, доцільно зберегти в силі всі заходи, ухвалені Союзом. Отже, дію Рішення слід продовжити до 28 лютого 2024 року”, — йдеться у повідомленні.

Санкції, зокрема, передбачають заборону на поїздки в ЄС і заморожування активів підсанкційних фізичних і юридичних осіб. У списку зараз входять 195 людей, зокрема, лідер Білорусі Олександр Лукашенко. А також 34 організації.

Також обмежувальні заходи забороняють фізичним і юридичним особам ЄС надавати кошти прямо або побічно особам із санкційного списку.

Крім того, щодо Білорусі продовжують діяти адресні економічні санкції. Йдеться, зокрема, про обмеження у фінансовій сфері, торгівлі, обмежувальні заходи щодо  товарів подвійного призначення, технологій, телекомунікацій, енергетикй, транспорту.

Раніше стало відомо, що країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Санкції. Усі останні новини
На початок