У Мінсоцполітики пояснили, як і коли підвищаться пенсії та соціальні виплати

У Мінсоцполітики пояснили, як і коли підвищаться пенсії та соціальні виплати

Ексклюзивно
Надання пенсійних послуг в Україні
. Суспільне Кропивницький

Крім того, що всім пенсіонерам в Україні перерахують із 1 березня пенсії, також буде проіндексовано і щомісячні страхові виплати. Йдеться про тих людей, які є потерпілими на виробництві і мають такі виплати. Для них зросте допомога на 19,7%. Про це Суспільному повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі єдиного телемарафону.

Також з 1 квітня, як це визначено чинним законодавством, буде здійснено автоматичний перерахунок пенсій і для працюючих пенсіонерів, а також для тих людей, які отримують пенсії як державні службовці, науковці, пояснила посадовиця.

“Хоча попередньо чинним законодавством було визнано, що їх індексація буде здійснена аж після закінчення воєнного стану, ми вирішили, що і для цієї категорії потрібно збільшувати надходження. Тож, з 1 липня на 19,7% буде проіндексовано пенсії держслужбовцям та науковцям”, — сказала Жолнович.

Міністерка соцполітики пояснила механізм індексації пенсії

Жолнович пояснила, що крім самого “тіла” пенсії, яке розраховується за формулою, виводиться з того, скільки людина працювала, який був страховий чи трудовий стаж,  ще встановлено досить багато надбавок таких, як, наприклад, за вислугу років, за особливі заслуги перед Батьківщиною, чи за участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, надбавки за віком. Вони додатково доплачуються до розрахованого “тіла” пенсії.

За її словами, коли почали обрахунок традиційно, відповідно до закону, індексації, то побачили, що близько 4 млн пенсіонерів не отримують жодного збільшення.

“Тому що їхні пенсії по формулі розраховані невеликі відповідно до вже раніше ухвалених гарантій. Наприклад, ми не оплачуємо пенсію менше, ніж прожитковий мінімум. А людям, який мають повний страховий стаж та 70 років, наприклад, менше, ніж 3 тис грн за будь-яких обставин. І ми зрозуміли, що для таких людей, в яких пенсії невеликі, і ми здійснюємо їм певні дотяжки, нічого не зміниться, тому що ми перерахуємо “тіло” пенсії, а потім зробимо цю дотяжку, і вона покриє індексацію”, — сказала Жолнович.

Тож, за її словами, вирішили, що для індексації цих мінімальних пенсій, які виплачуються з дотяжками, треба підходити по-іншому. Оскільки рішення про індексацію було ухвалене саме з урахуванням складної ситуації в країні.

“Треба підходити по-іншому до індексації — індексувати цілу пенсійну виплату разом із дотяжкою для тих пенсіонерів, у кого невелика пенсія, до трьох тисяч. Тож, всі ці пенсії будуть індексовані на певну сталу суму і збільшаться від 450 до 520 грн”, — сказала міністерка.

За її словами, на сайті Пенсійного фонду України в особистому кабінеті є розкладка: основна пенсія, надбавки, дотяжки. Все це показано окремим платежами.

“В роздруківці також є всі підтвердження, І от індексувати треба саме основну пенсію. Вона індексується на 20%. А надбавки і дотяжки ми даємо додатково”, — сказала Жолнович.

Якщо людина не згодна з нарахованою сумою, вона може звернутися особисто у відділення ПФУ — листом чи електронним зверненням — і отримати відповідне роз’яснення.

“Якщо зовсім не згодна, то може поскаржитися в Мінсоцполітики. Але ми не маємо підстав перераховувати пенсію. Якщо людина обгрунтовано вважає, що їй неправильно проіндексували, то є право звернутись до суду”, — сказала посадовиця.

Читайте також

Шмигаль: Пенсії в Україні збільшать на 20%

Індексація пенсій у 2023 році: у ПФУ розповіли, кому й коли збільшать виплати

На початок