Є нова, та не працює: чому на Черкащині "законсервували" амбулаторію

Є нова, та не працює: чому на Черкащині "законсервували" амбулаторію

Є нова, та не працює: чому на Черкащині "законсервували" амбулаторію
Суспільне Черкаси

Жителів Медведівки на Чигиринщині досі лікують в амбулаторії, приміщенню якої 120 років. Новий медзаклад збудували у 2019-му році, але приміщення досі пусте, розповів Суспільному голова громади Андрій Іванченко.

Двічі на місяць до Медведівки приїздить сімейний лікар Сергій Войнарівський. Для того, щоб знайшовся спеціаліст готовий тут працювати постійно, говорить, потрібно створити належні умови:

"Щоб хтось приїхав, тут мають бути умови. Зрозуміло, що вона не відповідає стандартам, які повинні бути", — розказав сімейний лікар Сергій Войнарівський.

Медведівська амбулаторія
Медведівська амбулаторія перебуває у приміщенні, якому 120 років. Суспільне Черкаси

Медведівська амбулаторія працює в приміщенні, якому 120 років
У Медведівці на Чигиринщині "законсервували" амбулаторію. Суспільне Черкаси

Великого оновлення потребує денний стаціонар, каже медсестра Людмила Тараненко.

"Бажано нові кушетки придбати, штативи для постановки крапельниць", — каже жінка.

Із обладнання у закладі є лише кардіограф.

"Потрібні газові аналізатори для проведення загальних аналізів крові та сечі. Глюкометр також є, щоб можна було перевірити рівень цукру. Дефібрилятор потрібен", — сімейний лікар Сергій Войнарівський.

Людмила Тараненко працює медсестрою тут 40 років. Серед раритетів у кабінеті має старі ваги.

"Років їм багато, може як мені. А може й менше. Ваги відтаровані, кладемо сюди дитинку, положили, відкриваємо і важимо. Кілограми, грами. Це ростомір для маленьких діток це ростомір для великих діток. Хочемо працювати в нових умовах, хочемо працювати з новим обладнанням, нове приміщення, кабінети там великі, світлі, гарні. Сподіваємося, що скоро весна прийде та переведуть", — розповіла жінка.

Амбулаторія у Медведівці
У Медведівці на Чигиринщині "законсервували" амбулаторію. Суспільне Черкаси

Приміщення нової амбулаторії, що звели по сусідству, побудували в 2019 році, але її двері зачинені для пацієнтів і медиків.

На відкриття будівлі із просторими кабінетами й новим обладнанням ще мають надію – говорить директор Чигиринського центру первинно-санітарної допомоги Ростислав Ременюк:

"Нещодавно на одній із сесій. Місцеві депутати ухвалили рішення передати нам частину новозбудованої амбулаторії в оренду. Звісно, нам би було зручніше, якби її передали нам усю", — розповів директор Чигиринського ЦПМСД.

Медведівську амбулаторію здадуть в експлуатацію влітку
У Медведівці на Чигиринщині "законсервували" амбулаторію. Суспільне Черкаси

Чому амбулаторію досі не здали в експлуатацію, розповів голова громади Андрій Іванченко:

"Капітальне будівництво не віддавало документи, бо була відкрита кримінальна справа. Десь рік назад я забрав із капітального будівництва документи. Плюс до цього ми тільки місяць назад прийняли рішення з депутатами, щоб передати в оренду. Чому зволікали із цим рішенням раніше? Ну не зволікали, робили благоустрій, потім розпочалася війна... і...".

Наступного тижня приміщення під'єднають до електрики. Амбулаторія запрацює у червні 2023-го, розповів голова. Утім за його словами, амбулаторія не єдине питання, що потребує розв'язки.

Що відомо

Як розповіли Суспільному в Департаменті будівництва, у Черкаській області була передбачена субвенціяНа виконання програми Президента України з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 983 (зі змінами) з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Загалом, завдяки цій програмі, реалізували 50 проєктів: 25 з будівництва; 24 з капітального ремонту; 1 з реконструкції.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок