На кого в громадах Сумщини розповсюджується заборона виїзду за кордон

На кого в громадах Сумщини розповсюджується заборона виїзду за кордон

На кого в громадах Сумщини розповсюджується заборона виїзду за кордон
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

Уряд запровадив нові правила перетину кордону: введено ряд обмежень для місцевого самоврядування. Кого саме в громадах Сумщини це стосується, пояснила Марина Лобова, керівниця регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Сумській області.

На кого в громадах Сумщини розповсюджується заборона на виїзд за кордон
Фото: Суспільне Суми

За її словами, обмеження перетину кордону стосуються трьох категорій в органах місцевого самоврядування: депутатів місцевих рад, керівників структурних підрозділів, а також працівників, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами місцевого самоврядування.

Наприклад, на керівників та працівників комунальних підприємств обмеження не поширюються. Проте, якщо керівник КП є депутатом місцевої ради, його варто внести до відповідного списку за ознакою наявності статусу депутата.

До нього так само не входять й сільські, селищні та міські голови, їх заступники чи спеціалісти (за умови, що вони не заброньовані на відповідні періоди за органами самоврядування).

Разом з тим, депутати мають право перетинати державний кордон тільки у чотирьох випадках:

  • службове відрядження;
  • якщо це одинокий батько чи матір, які супроводжують за кордон свою дитину/дітей до 18 років (включно), або щоби відвідати дітей;
  • необхідність лікування за кордоном за наявності відповідного листа МОЗ;
  • виїзд спричинений смертю за кордоном одного із членів сім’ї депутата першого або другого ступеня споріднення.

Місцева рада не може направити депутата у офіційне службове відрядження, оскільки депутат такої ради не є її працівником. Але він може бути включений до складу відповідної делегації, групи тощо. "Щодо можливості виїзду за межі України депутатів місцевих рад у особистих справах, пов’язаних з власним бізнесом (на підставі відрядження, оформленого за їх місцем роботи), то це питання також не є однозначним та потребує роз’яснення уповноважених органів або чіткого законодавчого врегулювання", — зауважила Марина Лобова.

Посадова особа місцевого самоврядування, яка виїхала за межі України минулого року і працює дистанційно, не повинна повертатися в Україну та може продовжити свою роботу.

За словами Марини Лобової, оновлений порядок перетинання кордону потребує додаткових роз’яснень уповноважених органів, або законодавчого уточнення.

Читайте також

  • Президент відсторонив Віктора Губенка від посади голови Шосткинської РДА Сумської області

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок