Медведчук задекларував частку в телеканалах Коломойського — "Схеми"

Медведчук задекларував частку в телеканалах Коломойського — "Схеми"

ЗМІ
Медведчук задекларував частку в телеканалах Коломойського — "Схеми"
.

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук зазначив у своїй майновій декларації за 2019 рік компанії, які фігурують в структурі власності ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" та ТОВ "Гравіс-Кіно".

Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу "UA:Перший") повідомили, що дружина Медведчука — телеведуча Оксана Марченко — є кінцевою бенефіціарною власницею компанії Bolvik Ventures Ltd із Британських Віргінських островів.

Ця фірма через ланцюжок інших компаній має у власності 24,66% в ТОВ Телерадіокомпанія Студія "1+1", йдеться в повідомленні про структуру власності на сайті каналу "1+1" станом на 2 березня 2020 року. У цьому ж повідомленні зазначено, що цю компанію контролює лише бізнесмен Ігор Суркіс, але немає даних про причетність до неї Медведчука. На сайті каналу зазначено, що інший великий співвласник "1+ 1" — олігарх Ігор Коломойський.

Крім того, кіпрська фірма, задекларована Медведчуком, фігурує в структурі власності іншого телеканалу групи, "2+2" ("ТОВ Гравіс-Кіно"). Через низку компаній вона контролює тут частку розміром 24,51%, йдеться у звіті на сайті цього телеканалу, опублікованому 16 березня.

Однак, як і у випадку з "1+1", на офіційному сайті телеканалу "2+2" зазначено, що компанію Bolvik Ventures LTD контролює лише бізнесмен Суркіс, але немає даних про причетність до неї Медведчука.

В той же час, у структурі власності іншого телеканалу, що входить у групу, "ПлюсПлюс" (ТОВ "УніанТБ"), Bolvik Ventures не фігурує. Телеканал ТЕТ (ПрАТ "ТК "ТЕТ") структуру власності не оприлюднив.

Під час телефонної розмови з журналістами проєкту "Схеми", Коломойський зазначив, що інформація про частку родини Медведчуків у структурі "Студії 1+1" для нього новина.

"Для мене це новина. Порядок наступний. Ми отримали цю інформацію. Телеканал повинен у строк відправити запити: коли відбулося відчуження, як відбулося відчуження і чому не повідомили. Тобто чому не повідомили? Чому про це дізнаємося із декларації?", – зазначив бізнесмен.

У відповідь на питання, чи комфортно Ігорю Коломойському бути партнером родини Медведчуків, бізнесмен зазначив, що йому все одно.

"А мені яка різниця? Він же не єдиний власник. Навіщо обговорювати – комфортно чи не комфортно, якщо це від мене не залежить? Якщо Суркіс продав Медведчуку. Як я можу на це повпливати? Якщо мова йде про Bolvik, то раніше там був Суркіс. Тепер в декларації написали, що власник Марченко. Треба з’ясувати, на яку частку, скільки акцій. Там же не написано нічого. До речі, я ніколи не розділяв Медведчука та Суркісів. Я завжди вважав, що вони разом. По яким активам та в якому співвідношенні – це вже інше питання", — зазначив він.

У пресслужбі "1+1" на прохання "Детектор медіа" прокоментувати стосунок до власності каналу Віктора Медведчука зазначили: "Ми наразі не можемо коментувати цю інформацію, оскільки для нас вона теж є новою. Юристи медіагрупи направили відповідні запити до компаній, які входять до структури власності телеканалу, й очікуємо відповідь".

Що відомо

  • У 2019 році, до обрання народним депутатом у Верховну Раду, Віктор Медведчук заявляв, що його дружина – телеведуча Оксана Марченко є лише номінальною власницею бізнесу, а справжнім власником та керівником є він.
  • В ефірі телеканалу NewsOne.пояснив, що через введені США санкції у березні 2014 він не може володіти бізнесом, тому фактично власником є дружина.
  • Влітку 2018 року "Схеми" встановили зв'язок менеджменту телеканалу "112 Україна" із Віктором Медведчуком після зміни редакційної політики телеканалу.
  • Згодом оточення Віктора Медведчука стало контролювати групу із трьох телеканалів: "112 Україна", NewsOne і ZIK.
На початок