Біля узбережжя Італії потонув човен з мігрантами, загинули десятки людей

Біля узбережжя Італії потонув човен з мігрантами, загинули десятки людей

Біля узбережжя Італії потонув човен з мігрантами, загинули десятки людей
Залишки судна, яке потонуло біля берегів Італії 26 лютого 2023 року. Фото: AP

26 лютого поблизу узбережжя південної італійської провінції Калабрія під час шторму потонув човен, на якому перебували мігранти. Внаслідок події загинули щонайменше 58 людей.

Про це повідомляє BBC.

"Щонайменше 58 мігрантів, у тому числі немовля, загинули, і ще десятки вижили після того, як їхній перевантажений човен затонув у бурхливому морі на півдні Італії", — пише видання.

Зазначається, що судно розвалилося під час спроби пришвартуватися зі 150 людьми на борту поблизу прибережного міста Кротоне в регіоні Калабрія на крайньому півдні континентальної Італії.

За даними BBC, судно затонуло після того, як воно розбилося об скелі в негоду. У відповідь на подію італійська влада організувала масштабну пошуково-рятувальну операцію на суші та на морі.

Представниця місцевого уряду Мануела Курра повідомила інформаційному агентству Reuters, що судно залишило турецьке прибережне місто Ізмір три чи чотири дні тому. За словами італійських офіційних осіб, на борту перебували переважно вихідці з Афганістану, Пакистану, Сомалі та Ірану, а президент Серджіо Маттарелла сказав, що багато хто з них рятувався втечею з "дуже тяжких умов".

Врятувати вдалося 80 людей, пише BBC. Митна поліція повідомила, що одного із вцілілих заарештували за звинуваченням у торгівлі мігрантами.

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні висловила "глибоку скорботу" щодо інциденту, поклавши провину за загибель на торговців людьми.

"Негуманно обмінювати життя чоловіків, жінок і дітей на ціну "квитка", який вони заплатили в помилковій перспективі безпечної подорожі", — зазначила вона у своїй заяві.

Читайте також

Спроби наступу РФ, день спротиву окупації Криму. 368 день війни. Онлайн

На початок