Україна продовжить домагатися запровадження санкцій проти "Росатому" — Зеленський

Україна продовжить домагатися запровадження санкцій проти "Росатому" — Зеленський

Україна продовжить домагатися запровадження санкцій проти "Росатому" — Зеленський
. Зеленський на пресконференції 24 лютого 2023 року в Києві. Фото: ОП

Україна продовжить докладати зусилля задля того, щоб країни Заходу запровадили санкції проти російської атомної галузі.

Про це під час відеозвернення 25 лютого заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні затверджено десятий пакет санкцій ЄС проти Росії за війну. Десятий і, очевидно, не останній пакет. Санкції будуть запроваджуватись і надалі, щоб нічого не залишилось від потенціалу російської агресії", — зазначив політик.

За його словами, десятий пакет містить нові потужні санкційні кроки проти військової промисловості та фінансового сектору держави-терориста і проти пропагандистів, які втопили у брехні російське суспільство, намагаються поширити свою брехню на весь світ.

"Наші дипломати й уся держава працюють над тим, щоб розширити глобальні й, зокрема, європейські санкції ще на російську атомну галузь, на "Росатом", всіх, хто причетний до ракетної програми і ядерного шантажу держави-терориста. Вже є відповідні кроки партнерів: Сполучених Штатів, Британії. Очікуємо відповідних кроків і від Європейського Союзу", — зауважив Зеленський.

Гарант запевнив, що Україна продовжить роботу над санкціями проти російських суб’єктів та всіх, хто їм допомагає. Окрім того, він відзначив українську резолюцію, яку ухвалила Генасамблея ООН до роковин російського повномасштабного вторгнення.

"Дуже хороший дипломатичний імпульс цього тижня дала й наша резолюція, яка була ухвалена на Генасамблеї ООН. Резолюція щодо миру для України, щодо територіальної цілісності нашої держави і захисту міжнародного права від агресії Росії. Фактично ми бачимо, що сенс нашої формули миру стає основою конкретних міжнародних політико-правових рішень, і їх підтримує світова більшість", — підкреслив він.

Президент подякував кожній зі 141 держави, які підтримали українську резолюцію, а також лідерам цих країн, які однаково з Україною цінують свободу й міжнародний порядок.

"Звичайно, кожен успіх наших дипломатів, кожна зовнішньополітична можливість нашої держави й кожен прояв світової уваги до українців базуються на незламності нашого народу України, на незламності наших воїнів", — наголосив Зеленський.

Читайте також

ЄС схвалив десятий пакет санкцій проти РФ: що у ньому

На початок