Зеленський: Без деокупації Харківщини і Херсона у нас не було б нової зброї

Зеленський: Без деокупації Харківщини і Херсона у нас не було б нової зброї

Зеленський: Без деокупації Харківщини і Херсона у нас не було б нової зброї
Президент Зеленський під час пресконференції "Лютий. Рік незламності". 24 лютого 2023 року. Фото: AP

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції до роковин повномасштабного вторгнення РФ розповів, що деокупація територій Харківщини та Херсона була важливою для того, щоб західні партнери передавали зброю, зокрема танки.

"Про танки навіть ніхто не хотів говорити, а потім ми знайшли ключ, і щось восени ми зробили і показали, що спроможні відвойовувати свої землі. Деокупація Харківщини і Херсона — це було дуже важливо. Без цього у нас не було б нового виду зброї", — сказав Зеленський.

Він розповів, що на початку війни різна зброя натівського зразка була в дефіциті, оскільки Україна не в Альянсі. Але партнери почали надавати озброєння.

"Велика перемога — артилерія 155 калібру. Потім — HIMARS — нова сторінка цієї війни. Броньована техніка, яка має захистити наших людей — БМП, БТР, танки. Я думаю, що ніхто ніколи в Україні не уявляв, що у нас будуть Patriot. А тепер ми відкрили цю сторінку. В нас вірять, нам допомагають", — зазначив він.

Читайте також: "Треба пахать. Це єдиний шанс перемогти". Пресконференція Зеленського про рік повномасштабної війни

Президент зауважив, що єдиним слабким місцем є терміни поставок, оскільки "це означає втрати людей".

"Терміни — це втрата людей і не дай боже багато наших оборонців. Тому пришвидшення постачання зброї, захист неба. Це не тільки ППО. Різноманітні дрони, які борються з іншими. Також ми говоримо про літаки, бо це частина ППО. Наші партнери розуміють, що ми хочем використовувати це як захист інфраструктури і цивільних. І тому ми почали важливі кроки вперед", — зазначив Зеленський.

Він розповів, що його зустріч з премʼєром Британії Ріші Сунаком є відповіддю на те, чи є в України шанс отримати високоякісні літаки. Зеленський повідомив, що Україна відкриває тренування з Великою Британією. Також разом з Польщею українська сторона відкриває навчання на F16.

"Я не хочу говорити з якими трьома європейськими державами у нас буде можливість отримати ці навчання і літаки. Диму без вогню не буває. Деякий термін для цього потрібен. Але це і є комплексний захист неба", — додав президент.

Війна. Усі новини
На початок