FATF безстроково зупинила членство РФ
Кремль, Москва
Кремль. Фото: Pixabay

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) безстроково зупинила членство Російської Федерації. Голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав рішення FATF значною перемогою України.

Як зазначається у заяві групи, FATF засуджує агресивну війну РФ проти України і визнає Резолюцію Генасамблеї ООН ES-11/1, яка вимагає від Росії негайно, повністю та безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Дії РФ неприйнятно суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці, безпеці та цілісності світової фінансової системи. Вони є грубим порушенням зобов’язань щодо міжнародної співпраці та взаємної поваги, згідно з якими члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF. Враховуючи зазначене, FATF вирішила зупинити членство РФ", — йдеться у заяві.

Водночас у FATF зазначили, що Росія залишається членом групи і є відповідальною за свої зобов'язання щодо впровадження Стандартів FATF та повинна продовжувати виконувати свої фінансові зобов'язання.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав рішення FATF значною перемогою України.

"Маємо значну перемогу. FATF безстроково призупинила членство РФ. Болотяні втратили всі права члена FATF. Санкційна група Макфола-Єрмака боролась за це рішення. Ми дотиснемо російське болото всюди, де є його бруд", – написав він у Telegram.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко закликав FATF додати Росію до чорного списку країн високого ризику.За словами Марченка, РФ, поміж іншого, співпрацює з численними терористичними організаціями, включно з групою Вагнера, яку США нещодавно внесли до списку транснаціональних злочинних організацій і на яку наклав санкції Євросоюз.

FATF – це асоціація 39 країн з протидії відмиванню брудних грошей і фінансуванню тероризму, до якої входять США, Німеччина, Китай, а також Росія. Вона здійснює оцінки відповідності національних систем цим стандартам. Її заснували у 1989 році, штаб-квартира розташована у Парижі. Пленарні засідання FATF під час якого приймаються рішення, проводяться тричі на рік.

У жовтні 2022 року, країни-члени FATF ухвалили рішення про подальшу ізоляцію РФ – заборонивши Росії надсилати представників до проєктних груп, а також керувати робочими групами.

Читайте також

В ООН підтримали українську "формулу миру", китайські пропозиції миру. Роковини війни. Онлайн

На початок