24 лютого у Черкаському художньому музеї відкрили виставку "ВольнаНова". Міжнародну мистецьку акцію присвятили героїчному спротиву українців.
До акції долучились художники, члени Національної спілки художників України, дизайнери, студенти. Один з організаторів — кафедра дизайну Черкаського державного технологічного університету.
На виставці експонують 82 дизайнерських плакати, копії воєнних замальовок черкаського скульптора. Представлені також роботи художника-графіка з Черкас Дмитра Бур’яна, який зараз захищає країну у лавах ЗСУ.

Виставка є рефлексією першого року повномасштабного вторгнення. У творах, представлених на виставці, прослідковується ідейна динаміка творчості на різних етапах війни. На відкриття виставки запросили черкаських військових. Кульмінацією заходу став гімн України у виконанні симфонічного оркестру Черкаського обласного драматичного театру.
Черкасець Роман Ганжа — серед відвідувачів.
"В мене лише позитивні враження. Такі виставки змушують зрозуміти, що весь тернистий шлях, який ми пройшли разом, упродовж року не даремний. Далі нас теж чекає багато труднощів, які будуть випробовувати наш дух та волю до перемоги", — вважає пан Роман.

Викладачка кафедри філософії соціальних і політичних наук ЧНУ імені Богдана Хмельницького Оксана Пушонкова вважає, що проєкт "Вольнанова" сприяє єднанню художників:
"Нас поєднує спільна драма, війна, яка спричиняє біль та відсутність орієнтирів. У багатьох роботах — я спостерігаю дуже багато глибинних архетипів, які нас зміцніють. Візуальна мова плаката — універсальна, навіть не знаючи іншої мови можна зрозуміти про що йдеться. Тому це міжнародний проєкт. Багато надії на нашу перемогу".
Завідувачка кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Інна Яковець є однією з чотирьох ініціаторів акції.
"Акцію "ВольнаНова" започаткували в перші дні вторгнення за ініціативи чотирьох людей. Це Роготченко Олексій, Чернявський Костянтин, Гладун Ольга та я, Яковець Інна. Кожний представляє свій осередок. Ми залучили багато митців, художників і дизайнерів які використовували різні техніки та матеріали. Вони передавали бачення та емоції які були з перших днів, і які є зараз, як вони змінюються в сторону позитиву, але віра в перемогу була з перших днів", розповіла пані Інна.
Акцію організували професійні митці, художники та дизайнери.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко завдячує можливості відкриття виставки, Збройним Силам:
"Історію пишуть на столі, ми ж пишемо кров'ю на своїй землі. Це слова Ліни Костенко, якими можна описати рік, що минув. Місто в якому близько 50 тисяч тимчасово переміщених осіб, які зупинились тут та живуть й разом з нами, роблять все можливе для нашої української перемоги".

"Дякую Збройним Силам, які змогли з перших днів показати, що ми готові протистояти другій армії світу. Дякую нашим рятівникам і нашому силовому блоку, який в той час згрупувався і зробив все можливе, щоб бути в безпеці тут на Черкащині. Дякую нашим волонтерам, які роблять і будуть робити все, щоб допомогти Збройним силам України", — додав керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Виставка триватиме з 24 лютого до 26 березня. З 25 грудня її відкриють для відвідування з 10 до 18 годин. Квитки для дорослих коштують 20 грн, дітям – 10 грн.
Автори — Анастасія Матвійчук, Олександр Пожар
Що відомо
- Акція "ВольнаНова" розпочалась у березні 2022 року і триває досі. Вона об’єднала культурну спільноту та освітян у інформаційній боротьбі з російською агресією. Хочуть привернути уваги світу до проблеми війни та морально підтримати українців.
- На онлайн-платформах Черкаського художнього музею упродовж року проходили онлайн-виставки цієї акції. Організатори хотіли поширювати сучасні твори українських митців на міжнародному рівні.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- Прапор з побажаннями та дитячими малюнками передали військовим з Черкас
- У Черкасах молилися за перемогу та мир в Україні
- "ПТН ПНХ!": у Черкасах погасили марку, присвячену річниці повномасштабного вторгнення