Погода сприяє аграріям: черкаський синоптик про стан перезимівлі озимини

Погода сприяє аграріям: черкаський синоптик про стан перезимівлі озимини

Зима 2022-2023, яка майже закінчилася, виявилася цілком сприятливою для озимих культур Черкащини. Ризиків для їхнього пошкодження — а це сильні морози та льодова кірка — не було, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За його словами, січневе аномальне тепло дало можливість покращити фазовий розвиток та кореневу систему. Агрометеорологи області не виявили загиблих рослин після відрощування зразків взятих на тестових полях господарств.

"Водночас важливим є питання вологозапасів ґрунту на початок весни. Попри малосніжну зиму та значний дефіцит опадів у січні-лютому, умови для формування цих вологозапасів були сприятливими. Цьому сприяли достатня насиченість ґрунту вологою на кінець осені, надмірна кількість опадів у листопаді-грудні та слабко мерзлий або ж талий ґрунт, які сприяли подальшому просочуванню вологи", — пояснив синоптик.

За попередніми розрахунками, перспектива для майбутнього врожаю озимих культур складається добра, пояснив Віталій Постригань. Прогнозують, що площа загибелі не перевищить 5%, що в рамках природного фону, а запаси вологи очікуються повсюди в межах норми.

Збереження потенціалу майбутнього врожаю озимини значною мірою буде залежати від підживлення озимини та обробки посівів проти хвороб та шкідників, додав синоптик.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок