Як відрізнити справжнє морозиво від фальсифіката. 5 підказок

Як відрізнити справжнє морозиво від фальсифіката. 5 підказок

Ексклюзивно
Як відрізнити справжнє морозиво від фальсифіката. 5 підказок
. Ілюстративне фото

Зовні і на смак не завжди можна відрізнити якість морозива, але певні підказки все ж є. Керівниця відділу тестувань Центру експертиз Тест Ніна Кільдій в ефірі Українського радіо розповіла, що саме відрізняє справжній продукт від фальсифікату.

Маркування

Кільдій каже, що зазвичай виробники відповідально ставляться до маркування.

"Якщо людина хоче знайти справжнє і натуральне морозиво, варто обирати з категорії пломбір або вершкове, тому що це ті категорії, за якими законодавством закріплене питання лише молочної сировини. Тобто, в пломбір не можна додати ні пальмову, ні якусь іншу рослинну олію. Це саме стосується і вершкового морозива", — розповідає фахівчиня.

Водночас є ще вафельний стаканчик та шоколадна глазур, яка також може містити ту ж саму пальмову олію, тому виробникам слід розрізняти склад самого морозива, стаканчика та глазурі.

Ціна

Кільдій пояснює, що перша підказка для споживача — це назва, з якою буде пов’язана ціна, яка є другою підказкою.

"Оскільки пломбір, якщо він виготовляється зі справжнього молока чи інших молочних інгредієнтів, дешево коштувати не буде, порівняно з морозивом, у якому є комбінований склад сировини. Цінова різниця може бути підказкою", — каже експертка.

Вона підкреслила, що якщо ви бачите дешевий продукт, він не може бути абсолютно якісним.

Як уникнути барвників та ароматизаторів?

“Якщо хочете купити максимально якісний продукт, я раджу купувати білий пломбір та вершкове морозиво. Треба завжди розуміти, що, чим більше в морозиві екзотичних смаків — манго, маракуйя та інші екзотичні фрукти, то там напевно не уникнути барвників та ароматизаторів", — пояснює Кільдій.

Вона додала, що обов’язково треба уважно читати на етикетці про наповнювач, наприклад, "зі смаком полуниці" чи "з полуницею", оскільки виробник зобов’язаний додати цей інгредієнт до свого продукті, якщо він вже це написав.

Як розрізнити, чи продукт повторно заморожувався

Працівники магазинів нерідко вимикають на ніч морозильні камери. Таким чином вони хочуть зекономити на електроенергії, а заморожені продукти тануть. У результаті в них може з’явитися кишкова паличка, що призведе до отруєнь. І повторне заморожування цієї проблеми не вирішить.

"Треба звертати увагу на форму морозива. Як тільки його розморожують, воно починає втрачати форму. Якщо це брикет, ріжок або ескімо, вони мають бути відповідної форми. Якщо продукт має форму плями, значить, він замерз повторно. Або, якщо ви на дотик відчуваєте, що воно не тверде, значить, морозиво неправильно зберігається. Ну і, звісно, цілісність збереження упаковки", — каже Кільдій.

Перевірка імпорту

Кільдій також радить перевіряти імпортне морозиво, бо через стереотипи, що "імпортне, значить, краще", люди натикаються на ще більший фальсифікат.

“У нас цим моментом дуже добре маніпулюють, пишуть ніби це білоруське морозиво. А потім починаєш вчитуватися, то воно ніби зроблене з білоруського масла, а виробник Україна. Або читаєш, що морозиво зроблене за традиціями Нової Зеландії, а, насправді, це вітчизняний виробник", — попереджає фахівчиня.

Кільдій радить тим, хто хоче знайти справжнє італійське морозиво, вчитуватися, щоб там дійсно виробник був з Італії.

На початок