У Сумах змінять генеральний план міста

У Сумах змінять генеральний план міста

У Сумах змінять генеральний план міста
Суспільне Суми

У Сумах внесуть зміни до генерального плану міста – документу, що регулює забудову та визначає призначення земельних ділянок. За таке рішення на сесії міської ради проголосували сумські депутати.

Генплан міста, говорить директор міського департаменту ресурсних платежів, не змінювався з 2012 року. "Оскільки є дуже багато питань, по факту є об’єкт нерухомості, який ще за радянських часів збудований, а по генеральному плану там або частково зелена зона, наприклад, і нам доводиться оформлювати проєкти рішення, аби люди оформлювали земельні ділянки про вимушену невідповідність і таке інше. Будемо це все враховувати — і помилки, і на перспективу розробляти генеральний план", - розповів директор міського департаменту ресурсних платежів Юрій Клименко.

У Сумах внесуть зміни до генерального плану міста
Суспільне Суми

23 з 25 присутніх на сесії депутатів проголосували за це рішення. Згідно із ним, починаючи з 6 березня, протягом 30 днів усі бажаючі зможуть надати пропозиції до документа. "У нас є пропозиції такі, щоб перші лінії дачних масивів, розглядалися як можливість людям перебудувати у своїй першій лінії під ІЖБ (індивідуальне житлове будівництво, - прим.ред.), щоб вони могли там жити. В деяких місцях треба зробити зелені зони, щоб там ніхто ніколи не будував. Але зміни до бюджету формуються спочатку громадськими обговореннями, обов’язково з урахуванням думки головних архітекторів і не тільки міста Суми, а й інших міст", - сказав Сумський міський голова Олександр Лисенко.

У Сумах внесуть зміни до генерального плану міста
Суспільне Суми

Після обговорень у травні, департамент ресурсних платежів має оголосити тендер на розробку документації. Генеральний план давно потребує змін, говорить архітекторка Тамара Кубракова. "Підхід до формування генерального плану має бути таким, який враховує досягнення сучасної урбаністики. Це оформлення того простору, який знаходиться поміж будівлями. Будь-який двір, якщо взяти і на нього подивитись, ми бачимо, що деякі ділянки занедбані, а чому? Це ж простір, який має приносити користь. Тому жителям і громадськості треба дуже уважно стежити за тим, які призначення оцих ділянок будуть надані у новому генеральному плані. І дійсно, дуже важливо залишити ділянки для громадських просторів – це наші парки, сквери, площі такими, якими вони є чи навіть розширити їх", - сказала директорка сумської дитячої школи архітектури та дизайну Тамара Кубракова.

Генеральний план охоплюватиме територію тільки міста Суми. Наступним, за словами міського голови, мають розробити план просторового розвитку міста. До нього мають увійти і села, які приєднали до Сумської громади.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок